مدیر کل حفاظت استان تهران گفت: شهرداری تهران تا دیر نشده باید نسبت به احداث تصفیه خانه در کوتاه ترین زمان اقدام کنند.

به گزارش افکارنیوز ، حیدر زاده گفت: زمانی که دریاچه چیتگر آبگیری شد در طرح پیشنهادی مقرر شد که حتما باید تصفیه خانه احداث شود.

به دلیل اینکه این دریاچه از آب رودخانه کن تامین می شود و روستاهایی که در بالادست هستند به دلیل عدم وجود سیستم تصفیه فاضلاب خام را وارد رودخانه می کنند و با توجه به اینکه دریاچه چیتگر دریاچه بسته ای است نیاز به تصفیه خانه دارد درغیر اینصورت به مرور زمان دچار پدیده پر غذایی می شود.

وی با اشاره به اینکه در صورت مستقر نشدن تصفیه خانه عمر دریاچه کاهش می یابد اذعان داشت: اگر چه در حال حاضر هم تصفیه های مکانیکی و شیمیایی در سطح دریاچه صورت می گیرد؛ اما در حد اقل زمان ممکن باید به سیستم تصفیه خانه مجهز شود و اگر شهرداری تلاش و جدیت بیشتری کند با توجه به اینکه هنوز عمری از آن نگذشته می تواند تاثیر منفی روی عمر دریاچه نگذارد.

حیدر زاده ادامه داد: شهرداری پیگیری این موضوع است و موارد حقوقی مناقصه هم انجام شده ما هم تاکید داریم شهرداری سریعتر این کار را انجام دهد اگر در آب گیری سال آینده مشکلی پیش نیاید باید تصفیه خانه احداث شود.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران در پایان خاطر نشان کرد: از دوستان در شهرداری درخواست کردیم مجموعه ای که می تواند در حد اقل زمان ممکن نسبت به راه اندازی این تصفیه خانه اقدام کند پیشگام باشد همچنین برای جلسه هفته جاری از شهرداری دعوت به عمل آمده تا مشاور طرح را در حد اقل زمان ممکن معرفی کند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات