وزیر آموزش و پرورش گفت: نظام آموزشی کشور به رسانه های غیرسنتی نیازمند است و محصولات جشنواره رشد می تواند در غنی سازی مدارس هوشمند موثر باشد.

به گزارش افکارنیوز ، علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش شامگاه دیروز در مراسم اختتامیه جشنواره فیلم رشد که در محل سینما فلسطین تهران برگزار شد اظهار داشت: یادگیری توسط چشم موثرتر از گوش است از این رو فیلم و رسانه هایی که به فیلم مرتبط هستند می توانند در فرآیند یاددهی و یادگیری موثر تر باشند.

وی افزود: جشنواره فیلم رشد گام موثری در شناخت استعدادها، فرهنگ سازی در جامعه، تولید فیلم های آموزشی و ارتقای سطح کیفیت آموزش و تربیت باشد.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه جشنواره فیلم رشد قدمتی ۴۳ ساله دارد، گفت: این جشنواره می تواند در تحقق اهداف نظام تعلیم و تربیت نقش منحصر به فردی ایفا کند؛ سند تحول نظام آموزشی کشور به شدت به رسانه های غیرسنتی نیازمند است. بنابراین در فرآیند یاددهی و یادگیری روش های غیرمستقیم و بصری نقش مهمی دارد.

فانی ادامه داد: جشنواره فیلم رشد نباید صرفا در راستای شناسایی استعدادها و اعطای جایزه به آنها کار خود را متوقف کند بلکه معاونت آموزشی و پرورش وزارت آموزش و پرورش باید تلاش کنند تا استعدادهای شناخته شده را تقویت و در راستای آماده شدن آنها برای ورود به عرصه های مختلف به خصوص ساخت فیلم آموزشی گام بردارند.

وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش در سال های اخیر در راستای هوشمند سازی مدارس گام برداشته است، عنوان کرد: یکی از مظاهر هوشمند سازی استفاده از رسانه های مولتی مدیا یا چندگانه در مدارس است و محصولات جشنواره رشد می تواند در غنی سازی مدارس هوشمند موثر باشد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات