بازنشستگان تحت پوشش بیمه تکمیلی دی برای دریافت مطالبات خود در مقابل یکی از شعبات آن تجمع کردند.

به گزارش افکارنیوز ، بازنشستگان تامین اجتماعی حدوداً دو سال است که برای دریافت خدمات درمانی، تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار گرفته اند و در این مدت بیمه دی عهده دار این مسئولیت بود؛ اما آنچه که از ظاهر ماجرا پیداست، بیمه دی، به دلایل مختلف نتوانست به تعهدات خود در قبال جامعه هدف عمل کند و مردم ناراضی را هر روز و به مدت طولانی برای دریافت خسارت درمانی به شعبات خود کشاند.

امروز نیز بازنشستگان، همچنان در جستجوی مطالبات خود در مقابل درِ یکی از شعبات بیمه دی واقع در خیابان برفروشان (روبروی پارک هنرمندان) تجمع کردند و با سر دادن فریادهای نارضایتی، خواستار دریافت خسارت های درمانی خود شدند.

مسئولان بیمه دی بعد از مواجه شدن با ازدحام جمعیت و فریادهای حاکی از نارضایتی، در دفتر مرکزی بیمه دی، جلسه فوق العاده ای برگزار کردند که نتیجه آن را مسئول روابط عمومی این شرکت اعلام کرده و به مردم قول داد تا روز سه شنبه مشکلاتشان حل شود؛مراجعان با شنیدن این خبر کم کم پراکنده شدند، اما هیچ یک امیدی به عملی شدن این وعده نداشتند.

مشکلات مردم با بیمه دی مربوط به امروز و این هفته نبود و افرادی که بعد از طی مراحل درمانی و پرداخت هزینه ها از جیب خود برای دریافت خسارت مراجعه می کردند، با پاسخ های غیر موجهی از سوی کارمندان بیمه مواجه می شدند. به برخی گفته می شد که پرونده شان در بایگانی نیست یا ناقص است، برخی دیگر مجبور بودند صبر کنند تا تعمیرات زیرزمین ساختمان تمام شود، برخی از بازنشستگان می گفتند هزینه رفت و آمدشان از مبلغی که بابت خسارت دریافت کردند، بیشتر شده اما وضع افرادی که برای پرداخت هزینه ها از دیگران پول قرض کرده بودند، بدتر از همه بود.

البته در بسیاری موارد کار به بحث و جدل و بعضاً برخورد فیزیکی ارباب رجوع و کارمندان می کشید و به تبع ضلع سوم این مثلث نیروی انتظامی بود که ناچار یکی از ماموریت های روزانه اش فرستادن یک مامور به شعبه خیابان ایرانشهر بیمه دی بود.

مسئولان کانون بازنشستگان بعد از اتمام قرارداد بیمه دی، طی برگزاری مناقصه ای قرارداد جدیدی با بیمه دانا امضا کردند که طبق آخرین اطلاعات از ابتدای آذر سال جاری لازم الاجراست، اما این به معنی رفع مشکلات مردم به ویژه فاکتورهایی که مربوط به تاریخ منتهی به اول آبان هستند، نیست و مردم همچنان سرگردان در راهروهای بیمه دی و در رفت و آمد میان مراکز درمانی برای دریافت پاسخ هستند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات