چند وقتی است که زمزمه کمبود بودجه وزارت بهداشت مخفیانه شنیده می شود که این موضوع مسئولان را به فکر واداشته است تا تصمیم درستی برای رفع این مشکل اتخاذ کنند.

گروه اجتماعی - یکی از اعضای کمیسیون بهداشت مجلس می گوید: در تلاش هستم تا هزینه هایی که از حذف سه دهک بالای جامعه از دریافت یارانه اتخاذ می شود را به وزارت بهداشت تخصیص دهیم.

دودی که به چشم بیماران می رود
به گزارش افکارنیوز ، اگرچه تاکنون مقامات رسمی وزارت بهداشت اطلاع دقیقی از میزان کسری ارائه نکرده اند اما از گوشه و کنار شنیده می شود که بودجه این وزارت خانه در سال گذشته ۲هزار میلیارد تومان کاهش یافته است که متاسفانه دود این کمبود بودجه به چشم بیماران و مردم نیازمند رفته است. برخی کارشناسان سهم مردم تا پیش از هدفمندی یارانه ها ۶۵ تا ۷۰ درصد هزینه های نظام سلامت بوده است، بنابراین با هدفمند شدن یارانه ها ما منتظر بودیم تا سهم کمتری از جیب مردم هزینه شود.

تخصیص هزینه یارانه ها به وزارت بهداشت
عضو کمیسیون بهداشت مجلس معتقد است که این وزارتخانه با کمبود بودجه مواجه است که با توجه به حساسیت موضوع، کمیسیون بهداشت نیز این بار روی کار آمد و با برگزاری جلسه های مختلف تصمیم هایی درباره تامین بودجه اتخاذ کرد.
شهلا میرگلوی بیات  ادامه می دهد: همان طور که پیش از این حذف دهک های بالای جامعه از دریافت یارانه مطرح شده است بنابراین در کمیسیون بهداشت تصمیم بر این شد تا مبلغی که از حذف سه دهک بالا به دست می آید در زمینه رفع کمبود بودجه وزارت بهداشت صرف شود.

البته این نماینده مجلس معتقد است که کمبود بودجه در وزارت بهداشت موضوعی بسیار مهم است که باید در در هیات دولت نیز مطرح شود تا تصمیم های درستی در این زمینه اتخاذ کنیم. مباحث پیشگیری و درمان مهم ترین موضوع هایی است که باید هرچه سریع تر نسبت به رفع کاهش بودجه آن اقدام کنیم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات