گروه اجتماعی - مسئول برپایی نمایشگاه معنوی روضه رضوان گفت: هدف اصلی از برپایی این نمایشگاه ترویج فرهنگ ولایت، عاشورا و ملموس کردن وقایع صدر اسلام به ویژه برای جوانان است بر این اساس نمایشگاه معنوی روضه رضوان از اول محرم تا پایان ماه صفر در بوستان ولایت برپا می شود.

حجت الاسلام مرتضی بابایی در گفت و گو با افکارنیوز افزود: نمایشگاه معنوی روضه رضوان در چهارمین دوره برپایی در فضایی به وسعت ۲ هزار و ۲۵۰ متر و با مشارکت بیش از ۸۵ نفر از علاقه مندان در بوستان ولایت منطقه ۱۹ شهرداری تهران در حال ساخت است.

وی با اشاره به نامگذاری این نمایشگاه با عنوان روضه رضوان، ادامه داد: در حال حاضرارتباط مردم با امام حسین (ع) به منابع، مساجد، حسینیه ها و هیئت ها محدود می شود به همین دلیل تصمیم گرفتیم با اندکی تغییر دراین مسیر تعداد مخاطبان امام حسین (ع) را زیادتر کنیم، بنابراین شیوه ای را انتخاب کردیم که هم سمعی و بصری باشد و هم پیر و جوان بتوانند از آن بهره مند شوند و به دلیل اینکه در محلی که سخن از امام حسین (ع) زده می شود از آن برداشت به روضه نام یکی از باغ های بهشتی می شود، این اصطلاح را انتخاب کردیم.

حجت الاسلام بابایی با اشاره به اینکه نمایشگاه معنوی روضه رضوان در سال های ۸۴،۸۵ و ۸۹ در منطقه ۱۷ شهرداری تهران برپا شده است، گفت: به درخواست سازمان بسیج شهرداری مقرر شد این نمایشگاه از حالت منطقه ای خارج و به صورت شهری برپا شود و بر این اساس از بین گزینه های پیشنهادی برای برپایی این نمایشگاه، بوستان ولایت انتخاب شد.

مسئول برپایی نمایشگاه معنوی روضه رضوان اضافه کرد: موضوع نمایشگاه معنوی روضه رضوان امسال سبک زندگی انبیاء و ائمه (ع) با محوریت امام حسین (ع) و محرم انتخاب شده است و شامل بخش های مختلف ازجمله نخلستان حضرت زهرا (س) ، صحنه هایی از رانده شدن حضرت آدم (ع) از بهشت، شهادت امام حسن (ع) و معاد و قیامت است.

وی با اشاره به اینکه چهارمین دوره نمایشگاه روضه رضوان، در ۴۵ غرفه پیش بینی شده است، ادامه داد: در این غرفه ها بخش هایی از تاریخ اسلام با استفاده از هنرهای تجسمی و به همراه صوت و تصویر روایت می شود که نقطه عطف این نمایشگاه سبک زندگی حضرت علی (ع) و فاطمه زهرا (س) است و تلاش شده تا با حفظ مسیر تاریخی مردم را راهنمایی کنیم که چطور با همسر و فرزندانشان رفتار کنند.

مسئول برپایی نمایشگاه معنوی روضه رضوان گفت: متاسفانه مسئله ای که امروز جامعه ما با آن مواجه است این است که ما نمی دانیم برای خود چطور الگو بسازیم در این نمایشگاه سعی شده افرادی را که در بخشی از سبک زنگی اشان نمونه و الگو هستند، به عنوان الگو معرفی کنیم.
حجت الاسلام بابایی افزود: در بین بازیگران علی نصیری به عنوان الگو در زمینه صهیونیست ستیزی معرفی شده است.
وی با اشاره به اینکه بازدید از نمایشگاه رایگان است، بیان داشت: بازدید از نمایشگاه از ساعت ۱۵ تا ۲۲ است به جز مدارس که می توانند یک روز قبل با شماره ۰۹۱۰۹۵۵۵۶۰۳ هماهنگی های لازم برای بازدید را به عمل آورند.

حجت الاسلام بابایی خاطرنشان کرد: از جمله برنامه های جانبی برای بازدیدکنندگان می توان به پاسخ به شبهات توسط کارشناسان و ارائه بسته های فرهنگی اشاره کرد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات