رئیس پلیس راهور ناجا گفت: تا سال ۸۸ نماینده ای از سوی پلیس در مراکز معاینه فنی وجود داشت ولی به دلایلی که هنوز برای ما روشن نیست پلیس از جریان کنترل و مدیریت مراکز فنی حذف شد.

به گزارش افکارنیوز ، سردار اسکندر مومنی در ادامه با اشاره به طرح های ارائه شده از سوی پلیس راهور به دولت تاکید کرد: در سالهای گذشته ما قریب به ۴۰ درصد کاهش آمار سوانح و حوادث جاده ای داشتیم لذا اگر طرح های ارائه شده از سوی پلیس راهور اجرایی شود امیدواریم ۳۰ تا ۴۰ درصد دیگر نیز سوانح و حوادث جاده ای کاهش یابد و تعداد کشته شدگان این حوادث به ۱۰ تا ۱۵ هزار نفر برسد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی همپوشانی و استفاده از تمام ظرفیت های موجود کشور را از جمله موارد ذکر شده در این طرح دانست و گفت: یکی از موارد موجود در این طرح پوشش و کنترل ۲۰ هزار کیلومتر از جاده های کل کشور به صورت یکپارچه است که با توجه به بودجه های مصوبه دولت این موارد می تواند در این طرح ها گنجانده شود و اعتبارات زیادی برای اجرای آن لازم نیست.

وی همچنین با اشاره به حادثه اتوبان تهران - قم و گزارش کمیسیون تخصصی مجلس در این رابطه تاکید کرد: در گزارش اعزامی ما گرچه ترکیدگی لاستیک به عنوان علت اصلی این حادثه ذکر شده ولی عوامل دیگری که ناشی از ضعف سیستم برق رسانی و بدنه اسکانیا بودباعث تشدید حادثه و افزایش کشته شدگان در این حادثه شده است. لذا این چندین پرونده ای است که به دادگاه ارائه شده و پرونده مذکور نیز همچنان در دادگاه مفتوح است.

مومنی در واکنش به نظارت پلیس در مورد قطعات وارداتی خودرو و کیفیت پایین برخی از این قطعات اظهار داشت: پلیس در مورد تمام قطعات وارداتی خودروها نظر نمی دهد چرا که این امکان برای پلیس وجود ندارد و همچنین بسیاری از این قطعات از مبادی غیررسمی وارد کشور می شوند و بررسی این مسئله از جمله وظایف سازمان استاندارد است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی با تاکید بر مهلت داده شده به شرکت وارد کننده خودرو اسکانیا گفت: پلیس تا بهمن ماه سال جاری به شرکت واردکننده خودروی اسکانیا مهلت داده تا ایرادات موجود و ضعف های این خودروها را مرتفع نمایند لذا اگر در مهلت تعیین شده رفع ایرادات صورت نگیرد بدون تردید و بدون داشتن هیچ گونه اهمالی شماره گذاری این خودرو مسدود خواهد شد.

وی همچنین در پاسخ به پرسش خبرنگار تسنیم، مبنی بر الزام کنترل مراکز معاینه فنی خودروها توسط پلیس گفت: تا سال ۸۸ نماینده ای از سوی پلیس در مراکز معاینه فنی وجود داشت ولی به دلایلی که هنوز برای ما روشن نیست پلیس از جریان کنترل و مدیریت مراکز فنی حذف شد.

مومنی در ادامه افزود: معاینه فنی دارای سه ضلعی است در مراکز تولید، معاینه فنی و مصرف کننده باید بر روی آن کنترل های لازم صورت بگیرد. لذا اینکه بخواهیم در برخی از شهرها و یا در مراکز تولید خودروها مدیریت ناهماهنگی را در این مراکز اعمال کنیم وبار را تنها بر دوش مصرف کنندگان قرار دهیم، صحیح نیست ولی پلیس هر وظیفه ای را که بر عهده او گذاشته شود انجام خواهد داد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات