مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور از ادامه بارش پراکنده باران در پایتخت طی امشب و فردا خبر داد و گفت: از روز سه شنبه آلودگی در هوای تهران افزایش می یابد.

به گزارش افکارنیوز ، عبدالرضا امیدوارشهری افزود: بر اساس نقشه های پیش یابی هواشناسی با استقرار سامانه بارشی در نیمه غربی کشور امشب برای جنوب غرب، غرب، نواحی مرکزی و با شدت کمتر، دامنه های البرز، سواحل دریای خزر و شمال غرب بارش باران گاهی رعد و برق، وزش باد و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف را داشتیم.

به گفته وی، با حرکت این سامانه بارشی به سمت شرق در روز یکشنبه این سامانه استان های واقع در جنوب و به تدریج شرق کشور را نیز در بر می گیرد و اواخر وقت این روز به تدریج بارش در استان های نوار غربی قطع خواهد شد.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور با تاکید بر اینکه ظهر سه شنبه این سامانه از مرزهای شرقی کشور خارج می شود تصریح کرد: از سه شنبه تا پنجشنبه با حاکم شدن جوی پایدار در کشور در شهرهای صنعتی و پرجمعیت افزایش آلاینده های جوی و کاهش کیفیت هوا پیش بینی می شود.

امیدوار اظهار داشت: فردا آسمان تهران نیمه ابری تا ابری با بارش پراکنده، گاهی وزش باد پیش بینی شده است. بیشینه و کمینه دما در این روز به ۵ و ۱۲ درجه سانتیگراد بالای صفر می رسد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات