رییس پلیس فتای استان البرز از دستگیری فردی که با به دست آوردن اطلاعات عابربانک یکی از بستگانش و انجام خرید اینترنتی مبادرت به خالی کردن حساب شاکی کرده بود، خبرداد.

به گزارش افکارنیوز ، سرهنگ «یزدان نیکنام» با اعلام این خبر گفت: در پی دریافت پرونده شکایت از دادسرای کرج به این پلیس مبنی بر برداشت غیرقانونی مبلغ هفت میلیون ریال از حساب بانکی یکی از شهروندان با توجه به اینکه کارت عابربانک نزد خود وی بوده و به فرد خاصی نیز مظنون نیست، پیگیری موضوع در دستور کار ماموران قرار گرفت.

وی افزود: در ادامه تحقیقات از شاکی و در بررسی پرینت حساب های بانکی وی مشخص شد که این مقدار برداشت وجه از حساب به صورت خرید اینترنتی و به صورت روزانه انجام گرفته و در قالب خرید شارژ تلفن بوده است.

نیکنام گفت: کارشناسان این پلیس با انجام تحقیقات و بررسی خریدهای اینترنتی رد پای شخصی را که در یکی از استان های جنوبی کشور ساکن بود را شناسایی کردند.

رییس پلیس فتای استان البرز گفت: با توجه به سرنخ به دست آمده تحقیقات وارد مرحله تازه ای شد و در نهایت سارق اینترنتی که از اقوام نزدیک شاکی بود، شناسایی و دستگیر و به این ترتیب پرونده معمای سرقت اینترنتی از عابربانک بسته شد.

نیکنام با بیان اینکه رمز دوم کارت های عابربانک به عنوان اطلاعات شخصی افراد است و نباید به هیچ وجه در اختیار دیگران قرار گیرد، گفت: با پیشرفت های گسترده ای که در فضای مجازی به وجود آمده، جرایم اینترنتی در این حوزه گسترش یافته و هر روز شاهد کلاهبرداری های اینترنتی هستیم، بنابراین کاربران باید در این رابطه تمامی جوانب احتیاط را رعایت کرده و امکان هرگونه سوءاستفاده را از سارقان بگیرند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات