مدیرکل نظارت و ارزیابی فرآورده های خوراکی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو از توسعه تولید غذاهای فراسودمند در کشور خبر داد.

به گزارش افکارنیوز ، دکتر هدایت حسینی در این باره اظهار کرد: در حال حاضر تولید غذاهای فراسودمند در اختیار بخش دیگری در وزارت بهداشت است که تلاش می کنیم آن را به سازمان غذا و دارو بازگردانیم.

مدیرکل نظارت و ارزیابی فرآورده های خوراکی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو در تعریف غذاهای فراسودمند گفت: مواد غذایی فراسودمند، علاوه بر آنکه از خواص معمول موجود در یک ماده غذایی بهره مند هستند، باعث ارتقای سلامت مصرف کننده هم می شوند. در واقع غذاهای فراسودمند در قالب یک پکیج غذایی کامل بوده و از یک ماست پروبیوتیک گرفته تا نان فیبردار و بیسکویت های سبوس دار که حاوی ریز مغذی های مفید هستند در ردیف غذاهای فراسودمند قرار می گیرند.

وی ادامه داد: به عنوان مثال غذاهای پروبیوتیک موجب تقویت سیستم گوارشی می شوند یا فرآورده های پروبیوتیکی به دلیل فیبر بالا، باعث دفع سموم از بدن شده و بهبود فعالیت دستگاه گوارش را نیز بر عهده دارند.

حسینی با بیان اینکه غذاهای غنی شده نیز بسیاری از ریزمغذی های مورد نیاز انسان را به میزان بیشتری در خود دارند موجبات ارتقای عملکرد کل فیزیولوژی بدن را فراهم می کنند، اظهار کرد: این غذاها وضعیت سلامت مصرف کننده را ارتقا می دهند.

مدیرکل نظارت و ارزیابی فرآورده های خوراکی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو درباره برنامه وزارت بهداشت برای غنی سازی شیر مدارس که هم اکنون در انتظار تصویب در شورای عالی سلامت است نیز گفت: اکنون در حال تهیه پیش نویس سند ملی سلامت شیر هستیم که مواردی چون تولید شیر، غنی سازی، ارتقای کیفیت، افزایش سرانه مصرف آن همگی در سند دیده شده است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات