رئیس کل نیروهای مسلح با بیان اینکه هرگز نمی توان به شیطان اعتماد کرد گفت: آمریکا همانگونه که امام فرمود شیطان بزرگ است و مورد اطمینان ما نیست اما در مذاکرات برای دولت تدبیر و امید آرزوی موفقیت می کنیم.

به گزارش افکارنیوز ، سرلشکر حسن فیروزآبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح صبح امروز در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی پیرامون اینکه آیا می توان به آمریکا اعتماد کرد گفت: به شیطان هرگز نمی توان اعتماد کرد و همان گونه که حضرت امام فرموده اند آمریکا شیطان بزرگ است.

وی در ادامه در پاسخ به سؤالی که چه موقع کدورت ها میان ایران و آمریکا از بین می رود گفت: تنها زمانی که یکی از این دو اتفاق بیفتد می توان انتظار داشت که کدورت ها از میان برود. اتفاق اول این است که آمریکا دست از حمایت از صهیونیسم بر دارد و اتفاق دوم این است که مردم ایران از آرمان های امام رویگردان شوند.

سرلشکر فیروز آبادی در مورد حادثه سراوان و خدمت سربازی در ایران گفت: اصل نیروهای امنیتی و دفاعی کشور را جوانان تشکیل می دهند و برای اداره کشور نیاز به این جوانان است.

وی افزود: نیروهای کادر برای ساماندهی یگان استفاده می شوند و تصور اینکه تنها با آنها بتوان ستاد را اداره کرد درست نیست.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح همچنین در مورد خدمت سربازی گفت: اینکه ما بخواهیم نیروهای سرباز را استخدام کنیم برای مدت زمان طولانی و مثلا بعد از ۱۲ سال آنها را از خدمت مرخص کنیم درست نیست چرا که آن زمان ایرادات و مشکلات دیگری پیش می آید.

وی ادامه داد: در حادثه سراوان دشمنانی که از انقلاب زخم خورده و از عملکرد ناجا عصبانی بودند با کمین به نیروهای ما حمله کره اند و این اتفاق ممکن است در هر جایی و برای هر کشوری رخ دهد.

سرلشکر فیروز آبادی در پایان در واکنش به تهدید یکی از مقامات آمریکایی در استفاده از بمب اتم برای حمله به ایران گفت: این آدم دیوانه است و دیوانه هر حرف غیرممکنی را می زند. سخنان او حتی گزافه نیز نیست چرا که گزافه را آدم عاقل می گوید.

وی همچنین نحوه ورود به مذاکرات هسته ای را تشریح کرد و گفت: ما باید هوشمندانه وارد مذاکرات شویم و استعداد ایرانی مطمئناً در این امر موفق است. ما برای دولت تدبیر و امید آرزوی موفقیت داریم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات