فرمانده نیروی انتظامی ضمن تشریح برنامه و چشم اندازهای این نیرو گفت: امیدواریم فرماندهی و مدیریت عاشورایی و حسینی داشته باشیم.

به گزارش افکارنیوز ، سردار اسماعیل احمدی مقدم صبح امروز در نخستین همایش ملی فرماندهی و مدیریت انتظامی که در دانشگاه علوم انتظامی امین برگزار شد، گفت: امیدوارم ما ماموران نیروی انتظامی پیرو مکتب ائمه اطهار باشیم.

وی با اشاره به تاسیس نیروی انتظامی، گفت: ضرورت یکپارچه سازی مجموعه نیروهایی که در حوزه ماموریت انتظامی فعالیت داشتند، یک نیاز بود. به گونه ای که پس از انقلاب اسلامی ما شاهد فعالیت سه سازمان ژاندارمری، شهربانی و کمیته در حوزه برقراری نظم و امنیت بوده ایم و این سه سازمان بزرگ جدا از پلیس قضایی یا گاردهای انتظامی برخی دستگاه ها فعالیت می کردند که تعدد این سازمان ها بحث بازمهندسی نیروهای مسلح را مطرح کرد.

فرمانده ناجا با بیان اینکه بعد از جنگ تحمیلی بحث تجدیدنظر در ساختار نیروهای مسلح در دستور کار قرار گرفت، گفت: دومین گام در تغییر ساختارها، تجمیع ناجا بود که ستاد کل نیروهای مسلح تکلیف ساختارهای انتظامی را مشخص کرد.

احمدی مقدم با بیان اینکه در ابتدای سال ۷۰ بحث یکپارچگی نیروی انتظامی آغاز شد، گفت: این دوران را می توان دوره گذار نامید، چرا که بحث ادغام نیروها، وظایف و ابلاغ آیین نامه های جدید در این مرحله آغاز شد که می توان این دهه را آغاز حرکت برای یک فرهنگ سازمانی جدید بنامیم که البته دوره بسیار سختی بود؛ چرا که تصور ادغام کنندگان این بود که با ادغام سه سازمان، ما مازاد منابع داریم و این علاوه بر سخت تر شدن شرایط عمومی سازمان، موجب برخی ریزش ها نیز شد.

فرمانده ناجا با بیان اینکه در ابتدای تشکیل نیروی انتظامی، نگاه عمومی سازی و نه تخصصی بر فضا حاکم بود، گفت: این نگاه عمومی سازی باعث شد بسیاری از ساختارهای حرفه ای تضعیف شده و در مورد ادغام به تردید برسیم؛ اما با این حال توانستیم از این مرحله عبور کنیم و به مرحله تثبیت برسیم.

احمدی مقدم با بیان اینکه در برنامه اول و دوم توسعه، نیروی انتظامی برنامه ای نداشت، گفت: برنامه سوم توسعه، برنامه اول ناجا محسوب می شود؛ به گونه ای که توانستیم تصویری برای خود شکل دهیم و این آغاز حرکت نوین و شروع تحول در ناجا بود.

وی با بیان اینکه بعد از دوره تثبیت، نیروی انتظامی سعی داشت که با پویایی پاسخگوی هر چه بیشتر مردم باشد، گفت: امروزه نیروی انتظامی با چشم اندازهایی که در حوزه دفاع و امنیت ترسیم کرده است، گامی مهم در مسیری جدید برداشته است.

فرمانده ناجا ایجاد پلیس شایسته و بایسته را یکی دیگر از اهداف و اقدامات ناجا برشمرد و گفت: پیدایش جرایم جدید و ابزار و ساختارهای متفاوت، پلیس را بر آن داشت که با رصد اوضاع و شرایط، با دانش جدید آشنا شود و در این مسیر مهم نیازمند حضور نخبگان هستیم و این همایش می تواند ما را در پیمودن مسیر چشم انداز ها کمک کند.

برگزاری همایش منطقه ای فرماندهی و مدیریت انتظامی


به گزارش ایسنا، همچنین سردار حسین ذوالفقاری، دبیر همایش ملی فرماندهی و مدیریت انتظامی با بیان اینکه جوهره فرماندهی، رهبری است، گفت: در محیط پرتلاطم کنونی، مدیریت سازمان ها با تغییرات زیادی در سرمایه های مادی و معنوی روبرو است و دانش از مهم ترین و ارزشمندترین سرمایه های معنوی سازمان به شمار می رود.

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی دانش محوری را سرلوحه فعالیت های خود قرار داده است، گفت: این همایش با هدف شناخت و تولید دانش نظری و تبیین آن با کمک علمی دانشمندان گام برداریم.

ذوالفقاری، ماهیت دانش انتظامی، شناخت فرصت ها، الزامات و افق ها را چهار محور این همایش عنوان کرد و گفت: تاکنون ۴۲۶ مقاله علمی به این همایش ارسال شده است که نشان دهنده استقبال و اقبال عمومی این همایش است.

دبیر همایش ملی فرماندهی و مدیریت انتظامی با بیان اینکه پلیس گام های زیادی در ارتقای دانش محورشدن برداشته است، گفت: امیدواریم در آینده نه چندان دور شاهد برگزاری همایش منطقه ای فرماندهی و مدیریت انتظامی با حضور کشورهای همسایه و مسلمان باشیم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات