مدیر عامل شرکت کنترل ترافیک شهرداری تهران با اشاره به اینکه هزینه جریمه عبور از چراغ قرمز ۵۰ هزار تومان به علاوه ۲ امتیاز منفی برای راننده است، گفت: تا پایان سال ۱۲۰ معبر دیگر به این سیستم مجهز خواهند شد.

به گزارش افکارنیوز ، حجت الله بهروز درباره آغاز به کار سیستم ثبت تخلف عبور از چراغ قرمز، اظهار داشت: از نیمه دوم سال جاری طی هماهنگی با پلیس راهور تهران بزرگ در ۶۶ معبر این سیستم را نصب کردیم و در حال حاضر عبور از ۳۴ معبر منجر به صدرو جریمه می شود.

وی ادامه داد: البته هنوز برگه هایی که به درب منازل رانندگان متخلف ارسال می شود به صورت ارشادی است تا بدانند در کدام معابر این امر رخ می دهد. این در حالی است که با همکاری پلیس راهور به صورت پیامکی نیز رانندگان را از تخلفشان آگاه می کنیم.

مدیر عامل شرکت کنترل ترافیک شهرداری تهران درباره بازخورد اجرای این طرح، گفت: هنوز بازخوردی از اجرای آن دریافت نکرده ایم چراکه مدت زیادی از آغاز آن نگذشته است اما قطعاً این طرح را گسترش می دهیم و تا پایان سال ۱۲۰ معبر دیگر را به این سیستم مجهز خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه از سال آینده حتما گسترش قابل توجهی به این طرح می دهیم، خاظرنشان کرد: نهادینه کردن سیستم ثبت تخلف عبور از چراغ قرمز تأثیراتی خوبی در بر دارد و برای عابرین پیاده نیز سهولت در تردد را به همراه خواهد داشت.

بهروز یادآور شد: هزینه جریمه عبور از چراغ قرمز ۵۰ هزار تومان به علاوه ۲ امتیاز منفی برای راننده است که در نهایت ممکن است به ضبط گواهینامه راننده متخلف شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات