دبستانی ها در کنار دبیرستانی ها امروز بارها فریاد مرگ بر آمریکا را سر برآوردند و این موضوع را اثبات کردند که هنوز در معادلات سیاسی ملت ایران حتی در میان نسل سومی ها آمریکا به عنوان یک دشمن غیرقابل اعتماد شناخته می شود.

به گزارش افکارنیوز ، امروز دبستانی ها و دبیرستانی ها همه باهم آمده بودند مقابل لانه جاسوسی آمریکا تا یک بار دیگر با مشت های گره کرده و فریادهای برآورده از عمق وجود ثابت کنند که آمریکا همچنان برای ملت ایران غیر قابل اعتماد است حتی برای نسل سومی ها.

۱۳ آبان در تقویم رسمی کشور به منظور بزرگداشت یاد شهدای دانش آموز سال ۱۳۵۷ به نام روز دانش آموز نامگذاری شده است و در ۱۳ آبان سال ۱۳۵۸ نیز دانشجویان پیرو خط امام سفارت آمریکا را تسخیر کردند و پس از آن بود که این مکان لانه جاسوسی نام گرفت؛ سال هاست که همزمان با روز ۱۳ آبان هزاران نفر از دانش آموزان و دانشجویان برای اعلام انزجار از سیاست های خصمانه آمریکا علیه ملت ایران در مقابل سفارت سابق این کشور در خیابان طالقانی تهران تجمع می کنند.

امروز نیز از ساعات نخستین صبح (با وجود آنکه مراسم از ساعت ۱۰ آغاز می شد) دانش آموزان مقابل لانه جاسوسی حاضر شدند؛ با وجود آنکه انجمن اسلامی دانش آموزان و سازمان دانش آموزی اعلام کرده بودند امسال دانش آموزان سال دوم و سوم دبیرستان را با هدف بصیرت افزایی به مراسم روز ۱۳ آبان می آورند اما هنگامی که به خیابان طالقانی تهران مراجعه می کنیم خیل انبوه دانش آموزان در نخستین نگاه توجهمان را جلب می کند با وجود آنکه جمعیت مردمی هم در این مراسم حاضر هستند اما تعداد دانش آموزان بیشتر از آن چیزی است که تصورش را می کنیم.

نکته جالبی که در مراسم ۱۳ آبان امسال به چشم می خورد حضور دانش آموزان دبستانی در راهپیمایی و فریادهای مرگ بر آمریکا با صدای کودکانه آنها بود شاید هزاران رسانه ای که از سایر کشورها برای پوشش این مراسم آمده بودند صحنه حضور دانش آموزان دبستانی را به تصویر کشاندند.

روح حق خواهی و آزادی خواهی ایرانیان به خواب نرفته است


به جمع دانش آموزان دختر که در گوشه ای ایستاده بودند و با پرچم های «هیهات من الذلة» فریاد مرگ بر آمریکا را سر می دادند، می روم و از آنها جویا می شوم که امروز با چه هدفی در این مراسم شرکت کرده اند که ناگهان یکی از دانش آموزان که خود را مریم نقیبی معرفی می کند، با شوق فراوانی می گوید: آمده ایم تا نشان دهیم هنوز راه دانش آموزان و دانشجویان شهید سال ۱۳۵۷ را ادامه می دهیم و روح آزادی خواهی و حق جویی ایرانیان به خواب نرفته است.

این دانش آموزان با فریاد زدن شعار مرگ بر آمریکا این کشور را دشمن دیرینه ایران و استعمارگری می دانند که هیچگاه نمی توان به آن اعتماد کرد.

حمید زاهدی که پرچم هیهات من الذلة را بر روی شانه های خود انداخته و عکاسان گرم عکس انداختن از او هستند در پاسخ به این سوالم که آمریکا تا چه اندازه قابل اعتماد است، با صراحت تمام می گوید: صفر درصد صفر. افرادی که فکر می کنند آمریکا قابل اعتماد است دچار اشتباه بزرگی شده اند در حالیکه خود آنها نیز می دانند تمام حرف های این کشور دروغ است؛ آمریکا طی سال ها پس از پیروزی انقلاب به ایرانیان ثابت کرده است که تمام حرف هایش دروغ است.

در مذاکره با آمریکا خط قرمز نظام و رهبری را فراموش نکنیم


حسین که دوست حمید است و هر دو کنار هم ایستاده اند در حین صحبت های دوستش وارد بحث شده و خطاب به من می گوید: پیشنهاد من به مسئولان این است که در ارتباط با آمریکا خط قرمز نظام و مقام معظم رهبری را رعایت کرده و سخنان ایشان را بشنوند؛ رهبری بارها اعلام کرده اند که آمریکا قابل اعتماد نیست و در حالیکه این موضوع هر روز بیشتر از قبل برای ما ثابت می شود چگونه می خواهیم به دولتی که دستش آلوده به خون هزاران جوان ایرانی و دانشمندان هسته ای است اعتماد کنیم؟

با صحبت های این دانش آموز این جمله که چند روز گذشته در یکی از مصاحبه ها به آن اشاره شده بود به خاطرم آمد" دانش آموز امروز همانند دانش آموز سال ۱۳۵۷ بصیرت داشته و همچنان آمریکا را غیر قابل اعتماد می داند" در حالیکه این انتظار می رفت که دانش آموز نسل سوم انقلاب در افکار و عقایدش کمی متفاوت باشد اما امروز در حین مصاحبه با دانش آموزان این موضوع ثابت شد که هنوز هم آمریکا برای بخش زیادی از ملت ایران یک دشمن غیر قابل اعتماد به حساب می آید.

آمریکای امروز همان آمریکای اوایل انقلاب است

مریم حامدی دانش آموز سال اول دبیرستان معتقد است که آمریکای امروز همان آمریکای اوایل انقلاب و دوران جنگ است و هیچ تغییری نکرده است، آمریکا همان کشوری است که در دوران جنگ با حمایت از صدام هزاران نفر از مردم ایران را شهید کردند. این دانش آموز می گوید: نباید اراده خود را به دست آمریکایی ها بدهیم و اجازه دهیم هر طور که می خواهند ما را بازی دهند؛ مسئولان باید بدانند این همان کشوری است که دستش آغشته به خون دانشمندان هسته ای ایران است پس چگونه می توان به آن اعتماد داشت.

وی می افزاید: اگر آمریکا با ایران صادق بود؛ چنین تحریم هایی را اعمال نمی کرد و برای اینکه ایران را از دستیابی به انرژی هسته ای بازدارد دانشمندان هسته ای را شهید نمی کرد؟ با تمام وجود باید گفت مرگ بر آمریکا.

دوستان دیگر مریم نیز وارد بحث می شوند و هر کدام صحبتی می کنند: یکی از دانش آموزان می گوید با این همه ظلم و ستمی که آمریکا به ایران کرده است چگونه می توان به او اعتماد کرد، دیگری می گوید ما تا آخر پای صحبت های رهبرمان ایستاده ایم و می گوییم می جنگیم اما سازش نمی پذیریم.

 ۱۳ آبان امسال شاید به دلیل شرایط پیش آمده در معادلات سیاسی کشور با سال های قبل کمی متفاوت باشد اما امروز به خوبی می توانستیم در همنشینی با دانش آموزان متوجه شویم که نسل سوم انقلاب نیز همچنان مانند دانش آموز ابتدای انقلاب آمریکا را دشمن ملت ایران می داند و از مسئولان درخواست دارند تا به این نکته توجه داشته باشند کشوری که تحریم ها را علیه ایران اعمال می کند، قابل اعتماد نیست.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات