وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خواستار یکپارچگی بیمه ها شد و گفت: داشتن دفترچه های بیمه با عناوین مختلف که در دست مردم است، مناسب نیست و مردم باید از دفترچه های بیمه یکسان برای درمان برخوردار شوند.

به گزارش افکارنیوز ، سیدحسن قاضی زاده هاشمی روز دوشنبه در مراسم تکریم و معارفه مدیران عامل سازمان بیمه سلامت ایرانیان افزود: وضعیت بهداشت و درمان مردم باید در این دوره چهار ساله خدمت مسوولان، سر و سامان بگیرد در غیر این صورت با مشکلات عدیده امروز، بیشتر خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: دخل و خرج وزارت بهداشت با یکدیگر همخوانی ندارد بطوریکه برای هر تخت بیمارستانی امروز ۵۰ هزار تومان بیشتر از هزینه های جاری، صرف می کنیم.

وزیر بهداشت گفت: در صورت عدم تحقق یکپارچگی بیمه ها، ضرر و زیان های موجود در گذشته بیش از پیش خواهد شد. خدمات پزشکی هزینه بر است و از سوی دیگر هر روز شاهد افزایش بیماری ها، تجهیزات پزشکی و داروها هستیم.

هاشمی افزود: اگر بخواهیم در حوزه پزشکی، هزینه نکنیم با خطر سلامت مردم مواجه خواهیم شد.

وی با بیان اینکه دولت روحانی به مقوله سلامت، تاکید زیادی دارد، ادامه داد: این درحالی است که در دوره های گذشته به سلامت، اهمیت چندانی داده نمی شد و من خیلی امیدوارم که در این دوره بتوانیم بسیاری از مشکلات سلامت و درمان مردم جامعه را برطرف کنیم.

وزیر بهداشت با اشاره به ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار، گفت: این روز حاصل مقاومت مردم است و باید در راه پاسداشت آرمان های امام راحل، مقام معظم رهبری و شهدا به ویژه شهدای این روز، نهایت تلاش خود را بکار گیریم.

هاشمی در ادامه از خدمات دکتر محمدباقر هداوند مدیرعامل سابق سازمان بیمه سلامت ایرانیان تقدیر کرد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات