رییس سازمان ثبت احوال کشور با بیان اینکه درحدود ۲۲۳۰۰ کارت هوشمند ملی در سطح کشور صادر شده است گفت: ۲۱هزار از این کارتها به افراد تحویل داده شده است.

به گزارش افکارنیوز ، تفاهم نامه ای به منظور ارائه خدمات ثبت نام کارت هوشمند ملی در سراسر کشور بر اساس اعلام سازمان ثبت احوال کشور با شرکت پست جمهوری اسلامی ایران به امضاء رسید.

رییس سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به اینکه سازمان ثبت احوال و شرکت پست از دیرباز همکاری و تعامل خوبی با یکدیگر داشته اند، اظهار امیدواری کرد: با امضاء این تفاهم نامه باب جدیدی از همکاری بین دو سازمان ایجاد شود.

محمد ناظمی اردکانی با بیان اینکه در گذشته فقط ارسال شناسنامه و کارت ملی از طریق پست صورت می گرفت افزود: با استفاده از فناوریهای جدید و به روز در سازمان ثبت احوال، با اجرای پروژه عظیم کارت هوشمند ملی از این پس ارسال این کارت ها توسط پست انجام می شود.

وی اظهار کرد: در حال حاضر فراخوانی برای مراجعه جهت صدور کارت هوشمند ملی نداریم و این طرح ملی به صورت تدریجی در کل کشور گسترش خواهد یافت.

رییس سازمان ثبت احوال کشور با بیان اینکه در کل کشور ۱۷۰ ایستگاه جمع آوری اطلاعات برای صدور کارت هوشمند ملی ایجاد شده است افزود: ۹۰ ایستگاه از این مجموعه با همکاری سازمان پست راه اندازی شده است.

ناظمی اردکانی با بیان اینکه اطلاعات هویتی ۶۵۹۰۰ نفر جمع آوری شده گفت: در حدود ۶۰درصد از این اطلاعات توسط کارکنان شرکت پست گردآوری شده است.

وی گفت: در نظر است جمع آوری اطلاعات هم از طریق دفاتر پیشخوان و هم از طریق شرکت پست ج. ا. ا صورت گیرد.

در ادامه رییس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت پست گفت: اتفاقات، تغییر و تحولات خوبی در سازمان ثبت احوال صورت گرفته که صدور کارت هوشمند ملی از مهمترین این تغییر و تحولات است.

محمدحسن کرباسیان افزود: با توجه به اینکه سالانه میلیاردها ریال خرید و فروش توسط سازمان پست صورت می گیرد تاکید کرد: با استفاده از کارت هوشمند ملی، این فرآیند با دقت، سرعت و سهولت بیشتری انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه از هشت ایستگاه جمع آوری اطلاعاتی که برای صدور کارت هوشمند ملی در استان البرز ایجاد شده بازدید کرده است گفت: امیدواریم نقایص کوچکی که در این زمینه وجود دارد برطرف شود تا پست بتواند به بهترین شکل ممکن وظایف خود را انجام دهد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات