یک عضو شورای شهر خبرداد:

اسماعیل دوستی گفت: قرار است در آینده ای نزدیک اعضای این سازمان به صحن علنی شورای شهر آمده و گزارش مفصلی به اعضا ارایه دهند.

گروه اجتماعی - عضو کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر تهران گفت: برای حل مشکلات مربوط به گودبرداری های غیر اصولی در پایتخت، با درخواست نظام مهندسی از آنان دعوت کرده ایم برای ارایه گزارش، به شورای شهر بیایند.

به گزارش افکار نیوز ، با توجه به دلایل مختلفی که برای گودبرداری های غیر اصولی در کشور مطرح می شود و هنوز اقدام موثری در رفع آن صورت نگرفته است، «اسماعیل دوستی» در این باره می گوید: آمار دقیقی از تعداد این گودبرداری ها در دست نیست اما برای رسیدگی بهتر آن به درخواست سازمان نظام مهندسی شهر تهران و با رایزنی هایی که با مسجد جامعی رییس شورا و سالاری رییس کمیسیون شهرسازی داشته ایم قرار است در آینده ای نزدیک اعضای این سازمان به صحن علنی شورای شهر آمده و گزارش مفصلی به اعضا ارایه دهند.

وی با بیان اینکه رسیدگی به موضوع ساخت و سازهای غیر مجاز در شهر تهران و گودبرداری های غیر اصولی یکی از دغدغه های اعضای کمیسیون عمران شورا است، افزود: امیدواریم با گزارشی که سازمان نظام مهندسی در این باره ارایه می دهد بتوان اقدامات موثری برای رفع این مشکلات انجام داد.

به گفته این عضو از شورای اسلامی شهر تهران، سازمان نظام مهندسی معتقد است کاهش چشمگیری در تعداد تلفات ناشی از گودبرداری های غیراصولی در شهر داشته ایم، وی تصریح کرد: نظارت نظام مهندسی بر ساخت و سازها عامل مهمی در کاهش آمار تلفات بوده است.

دوستی در پاسخ به این سؤال که چرا دنیا مالی رییس کمیسیون عمران شورا مدعی شده است که آمارها نشان می دهد در شش ماهه اول سال جاری در بحث فوتی ها در حین اجرای پروژه ها، تنها یک نفر نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته ایم و این نشان می دهد که استانداردها رعایت نمی شود، گفت: نمی دانم آقای دنیا مالی این آمار را از کدام منبع دریافت می کنند اما به اعتقاد من باید هر سؤالی را از اهل فن آن پرسید و درباره این موضوع فقط می توان به آمار ارایه شده از سوی سازمان نظام مهندسی که متولی این امر و ناظر بر انجام پروژه های ساخت و ساز در شهر است، استناد کرد.

وی تاکید کرد: در هر صورت ما معتقد هستیم که نظارت های سازمان های مرتبط با ساخت و ساز در شهر، باید دقیق تر شود در غیر این صورت مشکلات از چیزی که هست بیشتر خواهد شد و تلفات نیز افزایش می یابد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات