معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به بند «ب» ماده ۴۴ برنامه پنجم توسعه اظهار کرد: کلیه هزینه های درمانی و دارویی ایثارگران شاغل، بازنشسته و غیر شاغل شامل هزینه های دارو، ویزیت، کلینیک، پاراکلینیک و بستری بر اساس ضوابط وزارت بهداشت و کشور" رایگان" است.

به گزارش افکارنیوز ، عبدالرضا عباس پور در مورد رایگان بودن هزینه درمانی" ایثارگران شاغل و افراد تحت تکفلشان" گفت: کلیه هزینه های درمان این گروه بر عهده دستگاه اجرایی ما است.

وی در مورد هزینه های درمانی بازنشستگان و افراد تحت تکفلشان نیز گفت: کلیه هزینه های درمانی بازنشستگان و افراد تحت تکفل آنها بر عهده صندوق های بازنشستگی است.

معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران همچنین به هزینه های درمانی" ایثارگران غیر شاغل و افراد تحت تکفل آنها" اشاره و بیان کرد: ۱۰۰ درصد هزینه های درمانی این گروه نیز رایگان بوده و بر عهده بنیاد شهید و امور ایثارگران است.

عباس پور با اشاره به اینکه موضوع درمان و دارو از جمله نیازهای جامعه ایثارگری است، تاکید کرد: رییس جمهوری نیز در خصوص رایگان بودن هزینه های درمانی ایثارگران و افراد تحت تکفل آنها تاکید ویژه ای دارد.

قانون تفسیر بند ب ماده ۴۴ قانون برنامه پنجم توسعه مبنی بر رایگان بودن هزینه های درمان ایثارگران و افراد تحت تکفل آنها که در مجلس شورای اسلامی تصویب و به تایید شورای نگهبان رسیده است از سوی رییس جمهور برای اجرا ابلاغ شده است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات