سخنان اقبال شاکری مناسبت ۱۳ آبان، با شعارهای مرگ بر آمریکا مورد تایید اعضای شورا قرار گرفت.

گروه اجتماعی - جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران امروز با شعار مرگ بر آمریکا آغاز و با اعتراض اعضا به عدم رعایت نوبت در صحبت نیز پایان یافت.
به گزارش افکارنیوز از حاشیه های جلسه امروز (سه شنبه ۱۴ آبان) را در زیر می خوانید؛

• امروز به مناسبت ۱۳ آبان، اقبال شاکری یکی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در صحن علنی گفت: اگر در این سال ها مرگ بر آمریکا گفتیم، به جایی حمله نکردیم یا برای از بین بردن ارزش های کشور یا ملتی تلاش نکردیم و در عین حال در برابر ظلم به خود و دیگران کوتاهی و تحمل هم نداشتیم. این سخنان باعث شد تا اعضای دیگر شورا با سردادن شعار مرگ بر آمریکا از او حمایت کنند.

• در ادامه این جلسه و با سخنرانی معاون اجتماعی شهرداری تهران و البته پخش فیلمی درباره اقدامات این معاونت در کاهش آسیب های اجتماعی و خدمات دهی به شهروندان، مجتبی شاکری از اعضای شورای شهر گفت: متأسفانه مسائل مطرح شده هیچ عمقی ندارند و اقدامات شهرداری تهران باید با کمیته ها و سازمان هایی که متولی برگزاری برنامه های فرهنگی هستند هماهنگ شود. وی همچنین با اعتراض به نبود برنامه هایی برای نشان دادن فعالیت شهرداری تهران در مقابله با آنچه که جنگ نرم گفته می شود، تاکید کرد: در شرایط کنونی این اقدام باید در رأس برنامه های معاونت اجتماعی باشد نه رسیدگی به علت چاقی شهروندان. البته با اشاره وی به این نکته اعضا دیگر نتوانستند خنده خود را پنهان کنند.

• در همین بین و با صحبت چند تن از اعضای دیگر شورا، کم کم زمزمه اعتراض ها آغاز شد و بالا گرفت و این اعتراض به رییس شورا نیز منتقل شد. با اینکه این مشکل تازه ای نیست و از همان آغاز به کار شورای شهر، هر جلسه شاهد چنین رفتارهایی بوده ایم. اما این بار احمد دنیامالی رییس کمیسیون عمران و خدمات شهری شورا پیشنهادی به ریاست داد و گفت: برای اینکه خیلی ها بدون نوبت در شورا صحبت می کنند و آقای ساعی به هرکس که دوست دارد وقت حرف زدن می دهد، به عقیده بنده برای حل این معضل باید نوبت دهی ها را اینترنتی کنیم. که البته خیلی ها متوجه منظور ایشان نشدند و پیشنهادش خیلی زود فراموش شد.

• در پایان این جلسه هادی ساعی با عصبانیت اعلام کرد: از جلسات آینده فقط کسی که از قبل نوبت گرفته باشد، می تواند در جلسه صحبت کند و از نوبت دهی به افرادی که در آغاز جلسه اعلام می کنند، معذوریم! تا شاید بالاخره این مشکل در شورا حل شود.

• البته با اشاره رییس شورای شهر، جا دارد به عبدالحسین مختاباد عضو کمیسیون فرهنگی شورا که متوجه نشدیم کدامیک از عزیزانشان را از دست داده اند نیز تسلیت بگوییم. بقای عمر بازماندگان ایشان باشد.

• در میان هیاهوی حاضران در جلسه امروز، رضا زاده این هفته هم سکوت خود را نشکست.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات