ماموران پلیس آگاهی تهران بزرگ مرد جوانی را که با تغییر صدا و معرفی خود به عنوان پسرخاله از مردم کلاهبرداری می کرد را دستگیر کردند.

به گزارش افکارنیوز ، از طریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ در پنجم آبان ماه امسال یک فقره دستگیری در خیابان نیروی هوایی به کلانتری ۱۲۸ تهران نو اعلام شد که با حضور مأموران در محل و انجام بررسی های اولیه مشخص شد که جوانی ۲۵ ساله توسط اهالی محل دستگیر شده، در بررسی های اولیه و برابر اظهارات شاکیه مشخص شد که این جوان در پوشش یکی از بستگان شاکیه و از طریق تماس تلفنی، اقدام به کلاهبرداری مبلغ ۴۰۰ هزار تومان وجه نقد کرده و در مرحله دوم زمانی که با مراجعه حضوری به محل سکونت شاکی قصد گرفتن مبلغ دیگری را داشت، دستگیر شده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع" کلاهبرداری" و به دستور بازپرس شعبه ۱۴ بازپرسی دادسرای ناحیه ۴ تهران، پرونده برای انجام تحقیقات در اختیار تیم کلاهبرداری پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

شاکیه پس از حضور در پایگاه ششم آگاهی و در طرح شکایت خود به کارآگاهان گفت: " چند روز پیش، فردی با منزل من تماس گرفت و ضمن معرفی خود به عنوان یکی از بستگان خواهرزاده همسرم که فوت کرده است، ابتدا مدعی شد که به علت سرماخوردگی صدایش عوض شده و در ادامه درخواست مبلغ ۴۰۰ هزار تومان وجه نقد کرد. من نیز به واسطه اعتماد و احترامی که برای فامیل خود داشتم این مبلغ را به حساب عابربانک اعلامیاز سوی متهم واریز کردم.

چند روزی از این موضوع گذشت و هیچ خبری از بازپس دادن پول نشد تا اینکه همین شخص مجددا با من تماس گرفت و بار دیگر درخواست پول کرد، این بار که به موضوع مشکوک شده بودم، با فامیل خود تماس گرفتم و آن زمان متوجه شدم که هیچ تماسی از سوی وی برای گرفتن پول با من گرفته نشده، بلافاصله خواهرزاده همسرم به منزلم مراجعه و همزمان با وی، فرد تماس گیرنده (فامیل قلابی) با من تماس گرفت که به بهانه اینکه پولی داخل حساب ندارم، پیشنهاد دادم که این شخص به در منزل مراجعه و حتی نشانی منزل را برایش پیامک کردم که پس از مدت کوتاهی، یک جوان موتورسوار به درمنزل مراجعه و به عنوان پیک موتوری درخواست پول کرد که توسط همسایگان دستگیرشد.

با آغاز رسیدگی به پرونده، کارآگاهان با بررسی سوابق متهم اطلاع پیدا کردند که وی یکی از مجرمان سابقه دار به اتهام کلاهبرداری است که به تازگی و با تأمین قرار وثیقه از زندان آزاد و مجددا به این شیوه و شگرد، اقدام به کلاهبرداری از شهروندان کرده است که با بررسی تراکنش مالی عابربانک های بدست آمده از متهم، تعداد دیگری از مالباختگان که به همین شیوه و شگرد مورد کلاهبرداری قرار گرفته بودند، شناسایی و به پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ دعوت شدند.

متهم در اعترافاتش اظهار داشت که با خرید گوشی های تلفن همراه مسروقه یا سرقت دفترچه های تلفن، اقدام به بررسی شماره های تلفن داخل آنها کرده و پس از مشخص کردن ارتباط فامیلی صاحب گوشی یا دفترچه با صاحبان شماره های تماس داخل آنها، با این افراد تماس گرفته و ضمن معرفی خود به عنوان یکی از بستگان، از آنها درخواست واریز پول به حساب های مختلف عابربانک می کردم که آنها نیز با تصور اینکه من از بستگانشان هستم، پول را به حساب من واریز می کردند.

سرهنگ کارآگاه محمد اشراقی، رییس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ،
با اعلام این خبر گفت: با توجه به سوابق متهم در ارتکاب جرایم کلاهبرداری و احتمال ارتکاب جرایم مختلف، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی بازپرس صادر شد.

رییس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ، از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند خواست تا برای پیگیری شکایات خود به پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در میدان نبرد – انتهای خیابان شهید بیدی مراجعه کنند.

وی همچنین از کلیه شهروندان که از دیگر اقدامات مجرمانه متهم اطلاعاتی در اختیار دارند نیز خواست تا هرگونه اطلاعات خود در این خصوص را از طریق شماره تماس ۲۱۸۶۸۲۴۰ در اختیار کارآگاهان پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات