مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح از حذف دفترچه های خدمات درمانی با آغاز سال ۹۳ خبر داد و اظهار کرد: قرار است از ابتدای سال آینده کارت سلامت الکترونیک جایگزین دفترچه های خدمات درمانی بازنشستگان شود و فعالیت های این اقدام در دست انجام است.

به گزارش افکارنیوز ، سردار حسین دقیقی در نشستی خبری که امروز برگزار شد، با بیان اینکه قرار است از آبان ماه ۳۷۵ میلیارد تومان سهام از طریق سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح واگذار شود، گفت: قرار است در این طرح ۳۷۵ میلیارد تومان سهام به بازنشستگان واگذار شود که ۷۵ میلیارد تومان آن مربوط به مطالبات افراد، ۲۰۰ میلیارد تومان آن مربوط به اندوخته سهام قرض الحسنه و بخشی از آن نیز به میزان ۱۰۰ میلیارد تومان بین سایر همکاران توزیع می شود.

وی با اشاره به اینکه بنا بر قانون مصوب مجلس در سال ۹۱ هزینه ۱۰۰ درصدی درمان جانبازان بالای ۷۰ درصد توسط بنیاد شهید و زیر ۷۰ درصد توسط سازمان های مربوطه تقبل می شد، اظهار کرد: هم اکنون نیز برای خود جانبازان زیر ۷۰ درصد کلیه هزینه های درمان رایگان است و قرار است در سال آینده بسته خدمتی برای خانواده های آنها تعریف شود که همانند فرد جانباز ۱۰۰ درصد هزینه های درمانشان رایگان شود.

وی افزود: بنابراین امیدواریم در سال ۹۳ هزینه های درمان خانواده تحت تکفل جانبازان زیر ۷۰ درصد را به صورت ۱۰۰ درصدی تحت پوشش قرار دهیم.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح با بیان اینکه در شش ماهه اول سال ۴۹ میلیارد تومان غرامت از طریق این سازمان به بیمه ها پرداخت شده است، گفت: تا پایان سال پرداخت غرامت بیمه ها به ۱۰۰ میلیارد تومان می رسد و قصد داریم در این زمینه ۴۰۰ میلیارد تومان نیز خدمات ارائه دهیم.

پرداخت غرامت فوت به بازنشستگان به تناسب سن


دقیقی همچنین از افزایش میزان غرامت فوت بازنشستگان از سقف سه به ۲۵ میلیون تومان خبر داد و عنوان کرد: تا پیش از این تنها برای زیر سن ۷۰ سال غرامت فوت پرداخت می شد اما هم اکنون این موضوع به بالای ۷۰ سال نیز تسری پیدا کرده است اما در این زمینه بنا بر میزان افزایش سن پرداخت غرامت به فوت شده کاهش می یابد.

وی با اشاره به اینکه در ۱۰ سال گذشته ۱۵۰ هزار پرونده خسارت بیمه ای پرداخت شده است، گفت: مبلغ ۴۰۰ میلیارد تومان در ۱۰ سال گذشته مربوط به خسارت بیمه ای این پرونده ها بوده است.

وی افزود: در سال ۹۲ برای ۶۵۰۰ پرونده شاغلین ۱۶ میلیارد تومان و برای ۴۴۰۰ پرونده بازنشستگان ۱۷ میلیارد تومان خسارت بیمه ای پرداخت شده است.

به گفته مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح، سالانه به طور میانگین ۱۰۰ میلیارد تومان برای شاغلین و بازنشستگان خسارت درمان پرداخت می شود.

دقیقی به افزایش نرخ فزاینده خدمات سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح از سال ۸۲ اشاره کرد و گفت: خدمات ارائه شده توسط این سازمان در سال ۸۹،۲۵۰ میلیارد تومان، در سال ۹۱،۳۲۰ میلیارد تومان و در سال ۹۲ حداقل ۳۵۰ میلیارد تومان خواهد بود که از محل سود ناشی از فعالیت های اقتصادی سازمان تامین اجتماعی پرداخت شود.

وی در ادامه با بیان اینکه در حوزه خدمات مجموعا ۱۴۵۷ میلیارد تومان به بازنشستگان خدمت ارئه شده است، گفت: در حوزه خدمات درمانی نیز ۱۷۰۰ میلیارد تومان خدمت به بازنشستگان ارائه شده است.

آخرین وضعیت پرداختهای پاداش پایان خدمت و اجرای قانون مدیریت


مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح با بیان اینکه ۲۹۰ هزار نفر بابت پاداش قبل از سال ۷۹ مطالبات دریافت کرده اند، گفت: میزان این مطالبات به ۴۵۰ میلیارد تومان پرداختی رسیده است. در مورد قانون مدیریت خدمات کشوری نیز به ۴۰۰ هزار نفر از افراد تحت شمول ۱۶۰۰ میلیارد تومان مطالبه پرداخت شده است.

ارائه خدمت از طریق ۱۰۰۰ دفتر خدمات الکترونیک


وی در مورد طرح برون سپاری خدمات از طریق نهادهای فرعی نیز خاطر نشان کرد: یکی از مهمترین فعالیت های سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح که سبب رضایت مندی بسیار بالایی در جامعه هدف می شود، طرح برون سپاری خدمات است که در این رابطه قبلا جامعه تحت پوششمان می توانستند به ۱۱۰ نقطه مراجعه کنند اما هم اکنون می توانند از حدود ۱۰۰۰ دفتر خدمات الکترونیک در سطح کشور بهره مند شوند.

دقیقی در ادامه به طرح کرامت به عنوان نظام نوین بازنشستگان نیروهای مسلح اشاره و بیان کرد: این طرح بر اساس قانون برنامه پنجم توسعه است و در آستانه تقدیم به دولت از طریق ستاد کل نیروهای مسلح است، چرا که نیاز به مصوبه مجلس دارد.

وی در مورد این طرح ادامه داد: این طرح سبب خودکفایی صندوق های بازنشستگی نیروهای مسلح شده، وابستگی از دولت را قطع می کند و مهمتر از همه اینکه بر مبنای حقوق پرداخت شده نیست بلکه بر مبنای کسور دریافتی است و ضمانت را برای حقوق بازنشستگان ایجاد می کند.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح با اشاره به اینکه اگر نرخ رشد حقوق را سالانه ۱۰ درصد در نظر بگیریم در سال ۱۴۰۴ میزان حقوق پرداختی مان ۴۰ هزار میلیارد تومان و در سال ۱۴۱۷،۶۰ هزار میلیارد تومان می شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات