سرپرست اداره محیط زیست دماوند از زنده گیری یک قلاده گربه جنگلی در خانه یک روستایی در دماوند خبر داد.

به گزارش افکارنیوز ، اسماعیل میران زاده اظهار کرد: حوالی ساعت ۹ صبح پنجشنبه یکی از روستاییان در منطقه جنوب شرق دماوند در تماسی با اداره محیط زیست شهرستان از حضور یک قلاده گربه وحشی در داخل منزلش خبر داد که در پی این گزارش، ماموران یگان محیط زیست دماوند با حضور در محل متوجه شدند یک قلاده گربه جنگلی با ورود به داخل منزل فرد روستایی برای تغذیه به محل نگهداری مرغ و خروس ها رفته است که صاحب خانه با صدای مرغ و خروس ها و پس از حضور در محل متوجه این حیوان وحشی شده است.

سرپرست اداره محیط زیست دماوند افزود: ماموران یگان حفاظت محیط زیست دماوند با ادوات در اختیار پس از آرام سازی حیوان نسبت به زنده گیری و انتقال آن به اداره محیط زیست شهرستان اقدام کردند.

وی با اشاره به اینکه بررسی های انجام شده نشان می دهد این گربه به دلیل کهولت سن با مشکل فک و دندان روبه روست اظهار کرد: گربه مذکور بر اساس بررسی های اولیه کارشناسان «گربه جنگلی» است که در صورت امکان نسبت به رهاسازی آن اقدام می شود و در غیر این صورت تا زمان امکان رهاسازی، در مراکز مجاز تحت نظارت سازمان محیط زیست نگهداری خواهد شد.

میرانزاده با تقدیر از همکاری خوب مردم درخواست کرد در صورت مواجه شدن با حیوانات وحشی سریعا مراتب را با ادارات محیط زیست شهرستان یا اداره کل محیط زیست استان تهران در میان بگذارند.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات