شهردار تهران با تاکید بر اینکه سیاست بنده در شهرداری تهران اینگونه است که از افراد درون شهرداری برای جابجایی سمت ها استفاده کنم، گفت: قرار نیست همه مدیران و شهرداران مناطق تغییر کنند.

به گزارش افکارنیوز، محمدباقر قالیباف شهردار تهران صبح امروز در مراسم بهره برداری از پروژه پل های ارتباطی بزرگراه شهید باکری به باند جنوبی آزاد راه تهران - کرج که با حضور مازیار حسینی معاون فنی عمرانی شهرداری تهران و همچنین محمد سالاری و غلامرضا انصاری اعضای شورای اسلامی شهر تهران برگزار شد، اظهار داشت: خاطر مردم تهران است که برای عبور از این منطقه همیشه با ترافیک سنگینی روبرو بودند.

وی تصریح کرد: شهرداری تهران برای تردد خودروها و همچنین راحتی شهروندان اقدام به اجرای این پروژه اشاره شده کرد و در همین زمینه دسترسی های ورودی تهران - تقاطع شیخ فضل الله نوری و مجموعه اتوبان در دست کار قرار گرفت.

قالیباف خاطرنشان کرد: با برنامه ریزی کامل از سوی شهرداری ابتدا تقاطع آزادگان و در ادامه باند شهید باکری که قبلا شمال به جنوب آن ساخته شده بود، در دستور کار قرار گرفت و توانستیم در مدت زمان قابل قبول پروژه مدنظر را به بهره برداری برسانیم.

شهردار تهران با اشاره به ویژگی های پروژه پل های ارتباطی شهید باکری به باند جنوبی آزاد راه تهران - کرج، گفت: این پروژه باعث دسترسی کامل از غرب و شرق و شمال به جنوب خواهد شد و در واقع شکل پل به گونه ای است که دروازه زیبایی را برای شهر تهران رقم زده است.

وی تاکید کرد: با اجرای این پروژه حلقه دسترسی ها در غرب تهران کامل شده است، ضمن اینکه مشکلات مردم شهرک اکباتان نیز با اجرای این پروژه کاهش خواهد یافت.

شهردار تهران در ادامه این مراسم به برنامه های عادی شهر تهران در حوزه عمرانی اشاره کرد و گفت: تقاطع پل گیشا، تقاطع شیخ فضل الله نوری - ستارخانه در دست برنامه است و طراحی های آن به اتمام رسیده و انشاءالله به سرعت آن را اجرایی خواهیم کرد.

قالیباف تاکید کرد: مهمترین نکته ای که باید به آن اشاره شود، این است که حلقه های بزرگراهی و پل های ما و تقاطع های غیر همسطح از استادنداردهای جهانی و شهرهای پیشرفته محسوب می شود که این موضوع بسیار حائز اهمیت است.

وی گفت: دو معضل آلودگی هوا و ترافیک که این روزها شهر تهران با آن روبرو است، نیاز به فرهنگ سازی و حمایت رسانه ها است و باید در این زمینه سبک استفاده از خودرو را تغییر دهیم.

قالیباف تاکید کرد: قطعا شهرداری تهران در ۴ سال آینده با توجه به رویکرد اجتماعی و انسان محور برنامه های متنوعی را در حوزه سبک زندگی اجرا خواهد کرد.

شهردار تهران در ادامه این مراسم در پاسخ به این پرسش که آیا تغییرات در شهرداری تهران به کندی انجام می شود یا خیر، گفت: قطعا اینگونه نیست و تغییرات در شهرداری بر اساس برنامه ریزی صورت می گیرد.

وی تصریح کرد: با تغییر دولت دهم و با روی کار آمدن دولت یازدهم شاهد تغییرات گسترده ای در دولت بوده ایم و این در حالی است که بنده به عنوان شهردار در ۴ سال گذشته فعالیت کرده ام و مجددا انتخاب شده ام ضمن اینکه باز هم تغییراتی را در شهرداری داده ام.

قالیباف خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه بنده سال های گذشته نیز به عنوان شهردار خدمت کرده ام، دلیلی ندارد که همه مدیران و شهرداران مناطق خود را تغییر دهم ضمن اینکه بنده اعتقاد دارم باید از افراد درون شهرداری برای ادامه کار استفاده کنیم.

شهردار تهران گفت: قطعا بخشی از نیروهایی که سال های گذشته در شهرداری خدمت کرده اند، مجددا در شهرداری خواهند بود و بخشی از آنها نیز جابجا خواهند شد.

قالیباف تصریح کرد: سیاست بنده در شهرداری تهران به اینگونه است که افراد درون شهری استفاده کنم، ضمن اینکه برنامه متعددای را برای ۴ سال آینده آماده کرده ایم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات