معاون حج، عمره و عتبات سازمان حج و زیارت گفت: یکی از تمهیداتی که اندیشیده شده است تا بتوانیم به اعزام های عمره سرعت بیشتری بدهیم این است که مدت اقامت زائران ۱۰ روزه شود و زائران ۵ روز در مکه و ۵ روز در مدینه حضور داشته باشند.

به گزارش افکارنیوز، ناصر خدرنژاد گفت: مقدمات اعزام عمره بعد از موسم تمتع آغاز شد و برنامه ریزی ها و اجاره ساختمان ها انجام شده است. امیدوار هستیم امسال شاهد عمره خوبی باشیم. برنامه ریزی ما این است که امسال اعزام های عمره را زودتر از سال های قبل شروع کنیم.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه عده زیادی از متقاضیان اعزام هم اکنون در صف انتظار هستند یکی از تمهیداتی که اندیشیده شده است تا بتوانیم به اعزام ها سرعت بیشتری بدهیم این است که مدت اقامت زائران ۱۰ روزه شده است و زائران ۵ روز در مکه و ۵ روز در مدینه حضور خواهند داشت. البته کاهش تعداد روزهای اقامت تأثیر زیادی بر روی انجام اعمال زائران ندارد اما می تواند در سرعت بخشی به اعزام ها مؤثر باشد.

خدرنژاد تصریح کرد: با توجه به شرایط و وضعیت عربستان نمی توانیم پیش بینی کنیم افرادی که در نوبت هستند تا چه سالی اعزام می شوند. اگر شرایط عمره گزاری بهتر شود. می توان تعداد اعزام ها را افزایش داد اما چون شرایط و وضعیت مشخص نیست نمی توان تاریخ دقیقی را اعلام کرد به عنوان مثال سال گذشته ۵۰۰ هزار نفر اعزام داشتیم که تلاش داریم امسال این تعداد به ۷۵۰ هزار نفر افزایش پیدا کند که رشد قابل توجهی است و امیدواریم با ادامه این روند مدت زمان انتظار متقاضیان کاهش پیدا کند.

معاون حج، عمره و عتبات سازمان حج در خصوص قیمت اعزام به عمره در سال جاری تصریح کرد: هم اکنون در حال آخرین رایزنی ها با هواپیمایی ها هستیم و تا زمان ثبت نام قیمت قطعی و نهایی را اعلام می کنیم اما با توجه به اینکه در عمره افزایش قیمت زیادی در سال گذشته نداشتیم بنابراین کاهش قیمت ها نیز مطرح نبوده است و قیمت ها بستگی به امکاناتی دارد که در عربستان در اختیار زائران قرار می گیرد.

خدرنژاد در خصوص سهمیه های عمره اظهار داشت: در خصوص سهمیه بندی ها ما بر اساس مصوبه شورای عالی حج عمل می کنیم اما به اعتقاد من سهمیه زوج های جوان اقدام خوبی بود که بنده با آن موافق هستم و نظر مثبت خود را در شورای عالی حج اعلام می کنم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات