رئیس شورای اسلامی شهر تهران طی بازدید میدانی به همراه شهردار منطقه ۲۰ و جمعی از شورایاران، وضعیت هیئت های مذهبی و تعزیه داران شهرری را بررسی کرد.

به گزارش افکارنیوز، در آستانه تاسوعا و عاشورای حسینی احمد مسجد جامعی رئیس شورای اسلامی شهر تهران با هدف بررسی وضعیت تشکل های مذهبی و آئینی شهرری از حسینیه های دو شهید، امیرالمومنین (ع) ، کاظمینی ها، کربلائی ها، هیئت نفرآباد و تعزیه داران این محل بازدید کرد و با پیشکسوتان این عرصه به گفتگو پرداخت.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در حاشیه دومین بازدید خود از اماکن مذهبی و تاریخی ری طی یک ماه گذشته، گفت: حفظ هویت تاریخی محله های قدیمی ری نظیر قلعه دولت آباد و تبدیل کارخانه سیمان ری به موزه صنعت ایران از موارد پیشنهادی شهروندان و مسئولان میراث فرهنگی بوده است که مورد بررسی کارشناسی قرار خواهد گرفت.

وی با تاکید بر اینکه پتانسیلهای لازم برای تبدیل شهرری به قطب نمونه گردشگری شهر تهران وجود دارد، اظهار داشت: تهران شهری تاریخی است که سعی داریم با این بازدیدهای هفتگی بخشی از این هویت تاریخی و معاصر را بیشتر نمایان کنیم.

حضور در مراسم عزاداری هیئت مذهبی نفرآباد که در سال ۱۰۳۵ قمری تاسیس شده است نیز از دیگر برنامه های این بازدید بود.

این بازدید از محله دولت آباد شهرری آغاز شد و با بازدید از برج تاریخی طغرل، کارخانه سیمان ری و زورخانه های منطقه ۲۰ در حالی ادامه یافت که شهردار منطقه و، مدیران ارشد شهرداری منطقه ۲۰، رئیس اداره میراث فرهنگی شهرری و جمعی از شورایاران وی را همراهی می کردند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات