یک کارشناس طب سنتی گفت: بروز بیماری های پوستی، عصبی، میگرن و یبوست ناشی از مصرف غذاهای آماده است چرا که این موادغذایی خون را غلیظ کرده و مانع تولید خون سالم در بدن می شود، همچنین مواد سمی در بدن با مصرف این غذاها تجمع پیدا می کند.

به گزارش افکارنیوز، سید جواد علوی درباره مضرات مصرف انواع ساندویچ ها و پیتزا اظهار داشت: مشغله های کاری موجب شده که مصرف غذا در حاشیه قرار گیرد و افراد کمتر به آن توجه کنند.

علوی افزود: مصرف سوسیس و کالباس مشکلات زیادی را برای افراد ایجاد می کند چرا که حاوی نیترات سدیم است و این فراورده با گلوبین موجود در خون ترکیب شده و ماده نیتروزامین را ایجاد می کند که موجب بروز سرطان معده می شود.

وی ادامه داد: ترکیب نیترات سدیم با اسید معده موجب ایجاد اسید نیتروز و نمک طعام شده که منجر به بروز انواع سرطان ها در دراز مدت می کند همچنین فسفات موجود در این فرآورده های صنعتی احتمال ابتلا به پوکی استخوان را افزایش می دهد.

این کارشناس طب سنتی گفت: فرآورده های صنعتی به دلیل داشتن ادویه و نمک زیاد ریسک بروز فشار خون و بیماری های قلبی را افزایش می دهد و مصرف ادویه های تند موجب تخریب شدن کبد شده که ناراحتی های پوستی مانند آکنه را در افراد افزایش می دهد.

علوی افزود: خمیر پیتزا به دلیل اینکه فاقد سبوس بوده و از آرد نول تهیه می شود بعد از مصرف در روده تبدیل به قند شده و تولید الکل می کند و می تواند موجب بروز سردردهای میگرنی شود.

وی عنوان کرد: غذاهایی که می خوریم در بدن به خلط تبدیل می شود یعنی ۴ خلط سودا، صفرا، بلغم و دم از مصرف غذاها ایجاد می شود؛ غذاهای صنعتی خون را غلیظ کرده و مانع تولید خون صالح می شود.

علوی خاطرنشان کرد: بروز بیماری های پوستی، عصبی و یبوست ناشی از مصرف غذاهای آماده است و اگر افراد در مصرف چنین غذاهایی مداومت کنند، هموروئید و بیماری های روده ای مانند کولیت و قولنج روده مبتلا می شوند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات