زن و شوهری که در پوشش مأموران اقدام به سرقت از مسافران می کردند، به دام افتادند.

به گزارش افکارنیوز ، روز دهم آبان ماه فردی با مراجعه به گشت کلانتری ۱۱۸ ستارخان به مأموران اعلام کرد که سرنشینان یک دستگاه خودرو پژو ۴۰۵ مشکی رنگ و تحت عنوان مأمور، اقدام به سرقت وجوه نقد همراه وی کرده اند.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت تحت پوشش مأمور و به دستور شعبه یازدهم بازپرسی دادسرای امور جنایی تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

شاکی پرونده (مالباخته) در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: در ساعت ۱۶: ۰۰ چهاردهم مهرماه امسال به عنوان مسافر و جهت رفتن به ایستگاه مترو دانشگاه شریف، سوار یک دستگاه خودرو پژو ۴۰۵ مشکی رنگ شدم که یک خانم جوان نیز در صندلی شاگرد نشسته و من در لحظه اول تصور کردم که این خانم نیز همانند من مسافر است.

پس از سوار شدن به ماشین و در محدوده خیابان تیموری، ناگهان صدای بی سیم از داخل ماشین شنیده شد و همزمان راننده ماشین ضمن معرفی خود به عنوان مأمور شروع به پرسیدن سؤال از من کرد و به بهانه اینکه به من مشکوک شده اقدام به بازرسی محتویات جیب های من کرد.

پس از خارج کردن وجوه نقد و گرفتن گوشی تلفن همراهم، راننده ماشین را در خیابانی خلوت متوقف و به بهانه بازرسی دقیق تر مرا پیاده کرد و به محض پیاده شدن من، به سرعت از محل دور شد.

دستگیری زن و شوهر مأمورنما

با شناسایی تعداد دیگری از مالباختگان بویژه تعدادی از مالباختگان تبعه کشور افغانستان، کارآگاهان اداره پنجم با انجام اقدامات پلیسی موفق به شناسایی خودرو پژو ۴۰۵ مشکی متهمان شدند و با شناسایی تصویر آخرین مالک خودرو به نام علیرضا. و ۳۷ ساله از سوی مالبختگان، مخفیگاه وی و همسرش سمیه-۳۱ ساله در منطقه یافت آباد– خیابان مدائن شناسایی شد.

سرانجام علیرضا و همسرش در ساعت ۱۰: ۰۰ بیستم آبانماه در مخفیگاهشان و در زمان مصرف ماده مخدر شیشه، دستگیر و در بازرسی از مخفیگاهشان یک عدد بی سیم بهمراه مقادیری موادمخدر از نوع شیشه و همچنین ارز خارجی متعلق به کشور افغانستان کشف شد.

علیرضا که چاره ای جز اعتراف نداشت، به سرقت های تحت پوشش بویژه از افاغنه اعتراف و در اظهارات اولیه به کارآگاهان گفت: تعدادی از سرقت ها را به همراه همسرم انجام می دادم و در برخی از سرقت ها نیز تنها بودم.

علیرضا در ادامه به کارآگاهان گفت: مدت ۶ سال است که بهمراه همسرم مصرف مواد مخدر دارم و در حال حاضر نیز شیشه مصرف می کنم.

سرهنگ علی غیاثوند، معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: از کلیه مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد مورد سرقت قرار گرفته اند دعوت می شود تا جهت شناسایی متهمان و پیگیری شکایات خود به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه نمایند.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات