استاندار تهران با اشاره به طرح جمعی از نمایندگان مجلس برای انتقال پایتخت سیاسی از تهران به شهر دیگری گفت: این موضوع باید مابین مجلس و دولت مورد بحث و بررسی قرار گیرد و استانداری تهران در این باره هیچ دخالتی نکرده و به این بحث ورود پیدا نمی کند.

به گزارش افکارنیوز ، " سیدحسین هاشمی" استاندار تهران گفت: استانداری تهران با تمام تلاش و جدیت در راستای مقابله و پیگیری زمین خواری در مناطق شمال تهران وارد عمل شده است.

وی افزود: ما تمام اهتمام خود را بکار بسته ایم تا این موضوع را حل کنیم.

هاشمی روز گذشته در گفتگویی ضمن تأیید تذکر دفتر مقام معظم رهبری درباره زمین خواری در شمال تهران گفته بود: از دفتر ایشان درباره موضوعات مختلف متذکر می شوند و در گذشته نیز تذکراتی درباره موضوعات مختلف داده بودند.

وی همچنین یادآور شده بود که طبیعتاً هرکجا که احساس کنند مقداری به منابع طبیعی تجاوز شده است، از دفتر ایشان تذکر می آید و مطمئناً مورد اقدام و پیگیری استانداری تهران قرار می گیرد.

هاشمی درباره طرح برخی از نمایندگان مجلس مبنی بر انتقال پایتخت سیاسی از تهران به شهر دیگری افزود: این موضوع باید مابین مجلس و دولت مورد بحث و بررسی قرار گیرد و استانداری تهران در این باره هیچ دخالتی را انجام نداده و به این بحث ورود پیدا نمی کند.

لازم به ذکر است ابوالفضل ابوترابی عضو کمیسیون حقوقی مجلس از امضای نامه ای توسط ۵۰ نماینده مجلس به منظور بررسی خارج از نوبت طرح ساماندهی و انتقال پایتخت در صحن علنی، خبر داده بود.

به گفته ابوترابی، بر اساس این طرح شورایی ۱۴ نفره به ریاست رئیس جمهور موضوع انتقال پایتخت به شهری جدید را در مورد بررسی قرار داده و پس از یک سال نتیجه کار را اعلام می کنند.

همچنین حسینعلی امیری سخنگوی وزارت کشور نیز درباره انتقال پایتخت سیاسی از تهران به شهر دیگری گفته بود: هنوز هیچگونه طرح رسمی از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی به وزارت کشور اعلام نشده است.

استاندار تهران در پاسخ به سوالی مبنی بر نحوه چگونگی کنترل آلودگی هوای تهران، خاطرنشان کرد: استانداری برنامه جامعی را برای این موضوع در نظر گرفته است و در جلسه روز چهارشنبه شورای عالی ترافیک این برنامه را معرفی خواهد کرد تا درباره آن تصمیم گیری شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات