متخصصان چشم پزشکی در آمریکا هشدار دادند ساکنان شهرهای بزرگ که در معرض حجم بالایی از آلودگی هوا هستند بیشتر به سندرم خشکی چشم مبتلا می شوند.

به گزارش افکارنیوز ، دکتر «آنات گالور» از مرکز درمانی میامی می گوید: سندرم خشکی چشم که به از دست رفتن قابلیت چشم در تولید اشک اطلاق می شود بیماری شایعی است که زندگی بیش از چهار میلیون فرد ۵۰ سال و بزرگتر را در آمریکا تحت تاثیر قرار می دهد. این بیماری عوارض و پیامدهای روانی و جسمی خاص خود را دارد.

علائم سندرم خشکی چشم می تواند برای بیماران بسیار زیان آور باشد و به شدید بر کیفیت زندگی آنان تاثیر بگذارد و توان فرد را در انجام کارهای عادی روزانه کاهش دهد.

به گفته گالور، این اولین مطالعه گسترده ای است که ارتباط میان سندرم خشکی چشم و شرایط جوی به خصوص آلودگی هوا را مورد بررسی قرار می دهد.

در این بررسی اطلاعات ۶۰۶ هزار و ۷۰۸ داوطلب که در فاصله سال های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۱ میلادی تحت درمان سندرم خشکی چشم بودند، بازبینی شد.

خبرگزاری یونایتدپرس اظهار کرد: این محققان می گویند: نتایج بررسی ها تایید کرد افرادی که در مناطقی با آلودگی شدید هوا زندگی می کنند بیشتر به سندرم خشکی چشم مبتلا می شوند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات