رئیس پلیس فرودگاه های کشور با اشاره به موفقیت پلیس در مراسم اعزام حجاج گفت: هیچ زائر ایرانی توسط پلیس عربستان دستگیر نشد. افراد دستگیر شده به زندان نرفتند و صرفا از سفر بازماندند.

به گزارش افکارنیوز ، سرهنگ حسن مهری رئیس پلیس فرودگاه های کشور با اشاره به موفقیت پلیس در جلوگیری از هرگونه خروج موادمخدر در مراسم حج امسال اظهار داشت: پلیس فرودگاه های کشور برای مراسم خروج حجاج قبل از اعزام زائران عملیات گسترده ای را به ۱۷ ایستگاه پروازی فرودگاه های کشور ابلاغ و برای انجام هرچه بهتر این عملیات رایزنی های خوبی را با پلیس های تخصصی ناجا انجام داد.

وی در ادامه افزود: خوشبختانه پلیس فرودگاه طبق هماهنگی با سازمان حج و زیارت توانست تعدادی از فرماندهان پلیس را در جلسات توجیهی زائران شرکت دهند و با بهره گیری از اقدامات همه جانبه برای سومین سال اجازه ندهیم که حتی یک زائر ایرانی در کشور عربستان به جرم حمل و نگهداری موادمخدر دستگیر شود.

مهری آغاز عملیات پلیس فرودگاه ها را از ۱۸ شهریورماه عنوان کرد و گفت: بیش از ۶۴ هزار نفر زائر ایرانی از طریق ۳ شرکت هواپیمایی به سفر حج تمتع اعزام شدند و تا ۲۸ مهرماه این عملیات ادامه داشت که خوشبختانه موفق شدیم از خروج هرگونه مواد مخدر جلوگیری کنیم و در عملیات برگشت حجاج نیز با بهره گیری از طرح روان سازی ترافیک، ترافیک روانی را در حاشیه فرودگاه مهرآباد برقرار کنیم.

رئیس پلیس فرودگاه های کشور در پایان در پاسخ به پرسش سوال یکی از خبرنگاران که از تعداد بازداشت شدگان حج امسال توسط پلیس ایران جویا شده بود، گفت: موادمخدر کشف شده از حجاج در حد مصرف شخصی بوده و با توجه به این موضوع هیچ یک از زائران ایرانی به زندان منتقل نشدند و تنها از خروج آنها ممانعت به عمل آمد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات