رییس پلیس آگاهی استان کردستان از کشف ١٠ فقره قتل مربوط به سال های قبل در هفت ماهه نخست امسال خبر داد.

به گزارش افکارنیوز ، سرهنگ علی احمدی تبار، با اشاره به اینکه بررسی پرونده های مربوط به جرایم خشن از جمله قتل، سرقت مسلحانه، سرقت به عنف و غیره به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفته، گفت: این قتل ها بین دو تا ١۶ سال پیش رخ داده است.

وی با اشاره به اینکه پلیس آگاهی کردستان پرونده تمامی قتل های سال های گذشته را رسیدگی کرده است، افزود: در سال ٨۴ جنازه یک خانم مجهول الهویه در بیجار کشف شد و همسرش که بلافاصله بعد از این اتفاق متواری شده بود، مظنون واقع شد و جستجو برای کشف و دستگیری متهم به قتل آغاز شد.

وی بیان کرد: اقدامات زیادی در این فاصله زمانی هشت ساله صورت گرفت که متاسفانه منجر به نتیجه نشد، اما در یک اقدام غافلگیرانه با تلاش نیروهای آگاهی استان کردستان و کسب نیابت قضایی شوهر مقتوله در تهران دستگیر شد.

رییس پلیس آگاهی استان کردستان، تصریح کرد: متهم به قتل در ابتدا جرم خود را انکار می کرد که بعد از ارائه یکسری مستندات از سوی ماموران لب به اعتراف گشود.

وی با بیان اینکه این متهم همسر اولش را نیز به قتل رسانده بود، اعلام کرد: این متهم به قتل با هویت جعلی با این زن ازدواج کرده بود و بعد از ازدواج به صورت مشترک منزلی را در بیجار خریداری کرده بودند که به دلیل فروش منزل با یکدیگر درگیر می شوند و زنش را با ضربه چاقو به قتل می رساند.

احمدی تبار ادامه داد: خوشبختانه با تلاش ماموران آگاهی بعد از گذشت هشت سال این مرد که زن قزوینی خود را به قتل رسانده بود، دستگیر و به مراجع قضایی تحویل داده شد.

وی گفت: در سال جاری تمامی قتل هایی که در استان اتفاق افتاده کشف شده است و در مجموع کردستان در این زمینه رتبه خوبی را دارد.

احمدی تبار خاطرنشان کرد: با خلافکاران و سارقان به عنف نیز به شدت برخورد می شود، بطوری که تمامی سرقت های به عنف سال جاری کشف شده است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات