معاون فرهنگی و امور جوانان استان تهران از توقف موقت اجرای طرح آموزش های مهارت های فرهنگی به زوجین در مساجد تهران خبر داد.

  کلانتری گفت: تمام هماهنگی اقدامات برای اجرایی شدن طرح دوره های آموزشی زوجین در مساجد انجام شده بود و حتی تفاهم نامه ای نیز با حوزه علمیه برای اجرای این طرح نیز منعقد شده است؛ اما دقیقا زمانی که بنا بود اعتبار به این مراکز پرداخت شود، بخش مالی اداره کل ورزش و جوانان استان تهران دچار یک مشکل قانونی نه فقط برای این طرح بلکه به شکل کلی در تمام سطوح شهر پیش آمد و طرح موقتا اجرایی نخواهد شد.

وی با اشاره به اینکه کل اعتبار اختصاص داده شده به این طرح ۴۷ میلیون تومان است، افزود: طبق تفاهم نامه قرار بر این بود تا این مبلغ طی چند مرحله پرداخت شود، اما متاسفانه یک اتفاق پیش بینی نشده باعث اجرایی نشدن این طرح شد وعلت آن برخی مشکلات قانونی در پرداخت اعتبارات است.

کلانتری با بیان اینکه دوستان حق دارند بدگمان شده باشند، تاکید کرد: معاونت فرهنگی و امور جوانان استان تهران طبق تفاهم نامه با اجرایی شدن این طرح موافق است و تمام مقدمات آن را هم فراهم کرده بود و بر اجرایی شدن این طرح نیز تمایل داشته ایم. حتی دوستان مان در حوزه علمیه و مساجد ثبت نام های زوجین را نیز انجام داده بودند و اساتید مشخص شده بود.

معاون فرهنگی و امور جوانان استان تهران با تاکید بر اینکه قطعا مطابق تفاهم نامه اعتبار واریز خواهد شد، گفت: این طرح موقتا اجرایی نخواهد شد؛ اما قطعا پس از رفع مشکلات قانونی، اعتبار به حساب مساجد واریز و طرح اجرا خواهد شد؛ اما زمان آن را نمی توان پیش بینی کرد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات