خجسته در تشریح دیدار با معاون اول رئیس جمهور مطرح کرد

رئیس کمیسیون شوراها در تشریح دیدارش با معاون اول رئیس جمهور، گفت: در این دیدار، معاون اول رئیس جمهور قول مساعد داد تا وضعیت اشتغال فرزندان شهدا و ایثارگر به صورت ویژه در هیئت دولت پیگیری شود.

به گزارش افکارنیوز ، امیر خجسته رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس شورای اسلامی از دیدارش با اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور و مکاتبه با رئیس جمهور در مورد وضعیت اشتغال فرزندان شهدا و ایثارگران خبر داد.

وی با بیان اینکه همه داشته های امروز ایران اسلامی به برکت خون شهداست، افزود: اگر ایثار و از خودگذشتگی شهدا نبود، هیچکدام از مسئولین در چنین جایگاهی حضور نداشتند.

رئیس کمیسیون شوراهای مجلس در این دیدار واگذاری مدیریت آینده کشور به جوانان و به خصوص فرزندان شهدا و ایثارگران و توسعه این فرهنگ در جامعه را ضروری دانست و تأکید کرد: استخدام فرزندان شاهد طبق قانون در سطح وزارتخانه ها، ادارت کل، استانداری ها و فرمانداری ها بستری برای ترویج روحیه ایثار و شهادت طلبی در جامعه است.

خجسته با اشاره به فرمان تاریخی حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر این که" بایستی پست های کلیدی نظام به خانواده های معظم شهدا و ایثارگران سپرده شود" ، اظهارداشت: پیرو مذاکرات صورت گرفته با رئیس جمهور، معاون اول رئیس جمهور و وزیر کشور در خصوص به کارگیری از فرزندان شهدا در سمت های اجرایی، مدیریتی و سیاسی که دارای تحصیلات عالیه دانشگاهی هستند، مقرر شد هیئت دولت و استانداران استفاده از این نیروها را در اولویت کاری خود قرار داده و استخدام در سطح وزارتخانه ها، ادارات کل، استانداری ها و فرمانداری ها از میان فرزندان شهدا و ایثارگران انجام شود.

وی با اشاره به توانمندسازی و بالفعل سازی ظرفیت های بالقوه خانواده های شهدا و ایثارگران، تصریح کرد: شهدا و ایثارگران کشور از نخبگان جامعه اسلامی ایران هستند و خانواده های آنان نیز در تمام صحنه های انقلاب با درک درست و ایفای نقش ارزنده همیشه نخبگی شان را به منصه ظهور رسانده اند.

رئیس کمیسیون شوراهای مجلس افزود: برخی از امتیازاتی که برای ایثارگران و خانواده شهدا در قانون پیش بینی شده در اجرای آن پیچ و خم های بسیاری وجود دارد که ایثارگران با مشکلاتی فراوانی مواجه می شوند. بنده پیشنهاد می کنم که دولت یازدهم ترتیبی اتخاذ کند که تمام فرزندان شهدا و ایثارگر در شأن و منزلت اجتماعی خود بدون مشکلات اداری صاحب مسکن و خودرو شوند.

خجسته در پایان خاطر نشان کرد: در این دیدار، جهانگیری قول مساعد داد تا وضعیت اشتغال فرزندان شهدا و ایثارگر به صورت ویژه در هیئت دولت پیگیری شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات