مدیر کل نظارت بر مواد غذایی خبر داد

مدیرکل نظارت بر موادغذایی، خوراکی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو از تدوین و آماده سازی چهار سند ملی سلامت مواد غذایی برای ارسال به شورای عالی سلامت و امنیت غذایی خبر داد.

به گزارش افکارنیوز ، دکتر سید هدایت حسینی  با بیان اینکه اکنون در حال تهیه چهار سند سلامت هستیم، اظهار کرد: سند ارتقای فرآورده های لبنی، سند ارتقای فرآورده های گوشتی، سند ملی روغن و سند ارتقای ایمنی فرآورده های کشاورزی این چهار سند هستند که پس از آماده سازی یک به یک در شورای عالی سلامت مطرح و پس از تصویب اجرا می شوند.

وی افزود: البته سند ملی روغن به شورای عالی سلامت رفت، تصویب اولیه را گرفت اما برای تکمیل و اصلاح نکاتی، بازگردانده شد. هدف از اجرای این سند را برخورداری مردم از روغن های خوراکی سالم تر دانست.

مدیرکل نظارت بر موادغذایی، خوراکی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو اکنون با بیان اینکه همکاران ما با همیاری اساتید دانشگاه ها در تلاش هستند یک بازنگری روی سند ملی سلامت روغن داشته باشند تا آن را تقویت کنند، اظهار کرد: روند حمل و نقل روغن ها نیز بهبود یافته و بسته بندی های روغن نیز بهتر شده است.

حسینی افزود: اصلاحیه فعلی برای سند روغن نیز در راستای ارتقای کیفیت است. کیفیت از جمله مقوله هایی است که انتها ندارد. باید جلوتر برویم، ما هیچ گاه به کف استانداردها توجه نمی کنیم. رعایت استانداردها جزو حداقل های ضروریات تولید است و وزارت بهداشت سعی می کند به فرآورده های سلامت محور با کیفیت بالاتری نگاه کند.

وی درباره سند ارتقای ایمنی فرآورده های کشاورزی، توضیح داد: بیشتر پایش سموم و کودهای مورد استفاده در این سند مورد توجه است و شامل فرآورده های خام کشاورزی از جمله میوه ها، سبزی ها و سیفی جات می شود.

مدیرکل نظارت بر موادغذایی، خوراکی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ضرورت توجه به برچسب اصالت موادغذایی به منظور شناسایی و عدم مصرف اقلام قاچاق گفت: وقتی کالایی دارای برچسب اصالت دارد، اصیل و غیر قاچاق است و از مسیرهای غیرمعمول وارد کشور نشده است. مردم از خرید کالاهایی که برچسب اصالت ندارد، خودداری کنند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات