دزدان خشنی که با مسافرت های سازمان یافته دست به سرقت می زدند در ایستگاه تنگراه جاده گلستان زمینگیر شدند.

به گزارش افکارنیوز ، اواخر مرداد ماه امسال پرونده هایی مبنی بر زورگیری در شهرهای استان گلستان روی میز پلیس آگاهی قرارگرفت که در همه آن ها دزدان با یک پراید به اقدامات خشن خود دست می زدند و همیشه از آرم آژانس استفاده می کردند.

بررسی ها نشان داد یک زن که عضو باند بود روی صندلی جلو می نشست تا مسافران شک نکنند. سپس بعد از این که مسافران از همه جا بی خبر را داخل شهر سوار می کردند، شیشه های دودی خودرو بالا می رفت و یکی از مردان تبهکار که صندلی عقب نشسته بود سر مسافر را به زیر صندلی می خواباند. بعد از آن خودرو به جنگل های حاشیه شهر می رفت و در آنجا طلا، پول، گوشی های تلفن همراه و اموال با ارزش مسافران را به سرقت می بردند.

این دزدان خشن ابتدا کار خود را با یک پراید سفید آغاز کردند اما بعد از این که خودرو لو رفت با یک پژو نقره ای اقدام به مسافرگیری می کردند. بعد از آن در بندر ترکمن یک تاکسی را به سرقت برده و کار خود را ادامه دادند، بعد از کشف این تاکسی توسط پلیس مردان خشن با خریدن یک پراید نقره ای و پژو سفیدی به سرقت هایشان ادامه دادند.

سرهنگ محمدرضا اکبری رئیس پلیس آگاهی استان گلستان گفت: در سطح استان ۹ زورگیری از زنان در شهر های مختلف از جمله در رامیان، گنبد، کردکوی، بندرترکمن و گرگان گزارش شده و احتمال این که در شهرهای دیگر هم سرقت ها اتفاق افتاده باشد وجود دارد. به گفته وی، اواخر مهر این گروه شناسایی و سه روز پیش مشخص شد در مشهد هستند از این رو گروهی ویژه شبانه به مشهد اعزام شدند اما در بین راه متوجه شدیم گروه دزدان در حال بازگشت به گلستان هستند. آنها در یکی از اقدامات سیاه خود، مادر و بچه ای را به عنوان مسافر سوار می کنند و به حاشیه شهر برده و علاوه بر سرقت مورد تعرض قرار می دهند.

گشت پلیس خراسان رضوی در این زمان در تاریکی متوجه جرم می شود ولی خودرو پرشیا از دست مأموران پلیس فرار کرده و شماره خودرو به پلیس آگاهی کل کشور اعلام می شود.

سرانجام بعد از ۴۵۰ کیلومتر تعقیب شبانه، دزدان به محض ورود به استان گلستان در ایست و بازرسی تنگراه متوقف شده و باوجود این که می خواستند از دست پلیس فرار کنند سه مرد و یک زن دستگیر شدند. همچنین دزدان در بین مسیر دانشجوی مسافری را هم سوار کرده و وی را برای عادی سازی کارشان پشت فرمان می نشانند که وی نیز دستگیر شده اما در پرونده نقشی ندارد.

به گفته رئیس پلیس آگاهی مرکز استان گلستان، دزدان تاکنون به ۱۰ سرقت و تجاوز در مشهد اعتراف کرده اما تحقیقات ادامه دارد چون قطعاً در چند استان دیگر این جرایم را مرتکب شده اند. این دزدان که بین ۱۹ تا ۲۵ سال سن دارند اهل سرخس، قرچک ورامین و بندرگز و دو برادر و یک زن برادر هستند، همچنین همگی آنها سابقه کیفری دارند بطوری که یکی از متهمان هم سابقه کیفری زورگیری، کیف قاپی و مواد مخدر دارد. در زمان سرقت ۴ میلیون تومان پول و کارت های عابر بانک از سارقان کشف شده و به اعتراف دزدان، هفته گذشته و در یک مرحله ۲۰ میلیون تومان طلا فروخته اند که اقدامات در جهت شناسایی مالخرها ادامه دارد. یک مرد و دو زن دیگر همدست این گروه شناسایی شده و عملیات برای دستگیری آنها ادامه دارد.

مقام قضایی با تقاضای انتشار عکس اعضای باند برمودا ازکسانی که از این مجرمان شکایت دارند خواست با پلیس آگاهی مراکز استان گلستان و اداره مبارزه با جرایم خشن با شماره تلفن ۰۱۷۱۲۱۸۳۱۳۰ و ۰۱۷۱۲۱۸۳۱۲۷ تماس بگیرند.


در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات