مدیرکل پیش بینی هشدار سریع سازمان هواشناسی نسبت به بارش برف و باران و کاهش دما در حداقل ۲۵ استان کشور هشدار داد.

به گزارش افکارنیوز ، مهندس عبدالرضا امیدوار شهری روز چهارشنبه با اشاره به اینکه بررسی نقشه های پیش یابی نشان می دهد که سامانه بارشی که هم اکنون در نیمه غربی و خصوصا جنوب غرب فعال است در روزهای پنجشنبه و جمعه بتدریج مناطق مرکزی و شرقی کشور را در بر می گیرد، افزود: این سامانه از بعد از ظهر شنبه از نیمه شرقی کشور خارج شده که پیامد آن بارش برف و باران، وزش باد و سپس کاهش دما و در نواحی جنوبی با رعد و برق خواهد بود.

وی افزود: بر این اساس در روز پنجشنبه برای استان های گیلان، مازندران، قزوین، البرز، تهران، سمنان، قم، مرکزی، اصفهان، خوزستان چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، بوشهر، یزد، کرمان، هرمزگان و بتدریج سیستان و بلوچستان بارش برف و باران، وزش باد، و سپس کاهش دما پیش بینی می شود.

مدیرکل پیش بینی هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: همچنین در روز جمعه نیز این شرایط برای استانهای هرمزگان، کرمان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، یزد، سمنان، خراسان رضوی، تهران، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و شرق اصفهان و در روز شنبه نیز برای استانهای سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی و با شدت کمتر مازندران انتظار می رود.

وی با اشاره به اینکه شدت بارش در روزهای پنجشنبه و جمعه استانهای هرمزگان، سیستان و بلوچستان و جنوب کرمان و همچنین جزایر واقع در خلیج فارس و تنگه هرمز بیش از سایر نقاط پیش بینی شده است، خاطر نشان کرد: بر این اساس آب گرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل ها در این استان ها انتظار می رود.

مدیرکل پیش بینی هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور به وضع هوای تهران اشاره کرد و گفت: در روز پنجشنبه آسمان تهران ابری، در بعضی ساعات با بارش باران در ارتفاعات، بارش برف، گاهی وزش باد پیش بینی شده است که حداقل و حداکثر دما در این روز با سه درجه کاهش به ۳ و ۹ درجه سانتیگراد بالای صفر می رسد. همچنین در روز جمعه نیز آسمان پایتخت نیمه ابری تا ابری همراه با بارش پراکنده در اواخر وقت کاهش ابر گاهی وزش باد پیش بینی شده است که حداقل و حداکثر دما به یک و ۸ درجه سانتیگراد بالای صفر خواهد رسید.

وی خاطرنشان کرد: در روز پنجشنبه استان اردبیل و آذربایجان شرقی با حداقل دمای ۲ درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین و هرمزگان با حداکثر دمای ۲۹ درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین استان های کشور خواهد بود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات