آیت الله ˈ ناصر مکارم شیرازی ˈ از مراجع تقلید گفت: پایه واریز یارانه نقدی از ابتدا اشتباه بود و پرداخت یارانه به این شکل عاقبت خوبی ندارد.

به گزارش افکارنیوز ، این مرجع تقلید چهارشنبه شب در دیدار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با وی افزود: در جلسه ای با رهبرمعظم انقلاب مشکل پرداخت نقدی یارانه ها را عرض کردم و این که ۷۶ میلیون نفر از اقشار بالا و پایین جامعه به یک مقدار یارانه بگیرند مشکل ساز است.

وی ابراز داشت: اگر یارانه ها بخواهد یک باره حذف شود مشکل ساز است و بهترین راه برای واریز یارانه نقدی این است که وضعیت مالی دهک های مختلف جامعه شناسایی شوند.

وی یادآورشد: بررسی وضعیت حقوقی کارکنان دولت، استعلام از اداره ثبت اسناد و املاک می تواند در دهک بندی جامعه کمک کند و باید در نظر داشته باشیم که دهک بندی ممکن است در کشور سرو صدا ایجاد کند.

این مرجع تقلید ضمن تاکید بر این که هیچ گاه نباید یارانه ها حذف شوند افزود: یارانه پنج دهک باید حذف شود و پنجاه درصد از مردم که نیاز به یارانه دارند آن را دریافت کنند.

وی ابراز داشت: نباید مسایل اخلاقی را در کنار مشکلات اقتصادی فراموش کرد چرا که وقتی یک فرد در جامعه معتاد می شود مشکلات متعددی را برای جامعه بوجود می آورد و دلیلی ندارد در یک نظام اسلامی آمار طلاق بالا بوده و ازدواج کاهش داشته باشد.

آیت الله مکارم شیرازی افزود: وزرای دولت یازدهم منتسب به آقای روحانی هستند که شعار اعتدال را مطرح کرده است و از این رو باید همواره تابلوی اعتدال روبروی فعالیت هایشان باشد.

ˈعلی ربیعیˈ وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی عصر چهارشنبه برای دیدار با مراجع تقلید وارد قم شد.

وی چهارشنبه شب با حضرات آیات مکارم شیرازی و جعفر سبحانی از مراجع تقلید و آیت الله علوی گرگانی از اساتید برجسته حوزه علمیه قم دیدار کرد.

ربیعی قرار است روز پنج شنبه نیز با حجت الاسلام والمسلمین سیدجواد شهرستانی نماینده آیت الله سیستانی در ایران و حضرات آیات جوادی آملی و نوری همدانی از مراجع تقلید نیز دیدار و گفت و گو کند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات