رییس پلیس فتای استان بوشهر از دستگیری نوجوانی که با تحریک دوستانش به راه اندازی وبلاگی غیراخلاقی و ترویج ابتذال اقدام کرده بود، خبر داد؛ اما قاضی پرونده بعد از اظهار ندامت و توبه متهم، حکم به آزادی وی داد.

به گزارش افکارنیوز ، سرهنگ داریوش پورسعید، رییس پلیس فتای بوشهر در تشریح این خبر گفت: ماموران پلیس فتای استان بوشهر در راستای پایش فضای مجازی، وبلاگی را شناسایی کردند که به انتشار محتوای غیراخلاقی و ترویج فرهنگ ابتذال غرب اقدام کرده بود.

وی با بیان اینکه ماموران در راستای مقابله با جرایم علیه عفت و اخلاق عمومی، مدیر این وبلاگ را شناسایی کردند، افزود: پس از هماهنگی با مقام قضایی، متهم که نوجوانی ۱۶ ساله بود، به پایگاه انتظامی منتقل شد.

رییس پلیس فتای استان بوشهر افزود: پس از انتقال این نوجوان به پایگاه انتظامی، وی مدعی شد که به دلیل عدم آگاهی از جرایم سایبری و با تحریک دوستانش برای راه اندازی چنین وبلاگی اغفال شده است.

این مقام مسوول با اشاره به اینکه این نوجوان با پیشنهاد پلیس فتا و با توجه به ابراز ندامت وی و دستور قاضی پرونده آزاد شد، اظهار داشت: این اقدام پلیس در جهت تحت آموزش اجتماعی قرار گرفتن این نوجوان ۱۶ ساله صورت پذیرفت.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات