محور شهداد-نهبندان در استان کرمان، به دلیل سیلاب، تا اطلاع ثانوی مسدود است ضمن آنکه در محور هراز تردد تریلرها کماکان ممنوع بوده و تردد کامیون ها و کامیونت ها، از ساعت ۰۶: ۰۰ الی ۲۴: ۰۰ روزهای پنجشنبه و جمعه ممنوع است.

به گزارش افکارنیوز ، بر اساس اطلاعات به دست آمده از گشت های شعب راهداری سراسر کشور، تصاویر دریافتی از دوربین های نظارتی و دیتاهای سامانه های هوشمند ترددشمار برخط، در حال حاضر، به استثنای محورهای مسدود و ممنوع ذکر شده در زیر، دیگر محورهای مواصلاتی کشور باز و تردد در آنها به روال عادی در جریان است.

هم اکنون بارش باران در اغلب محورهای مواصلاتی استان های غربی و شمالی کشور گزارش شده است؛ این بارش ها در جاده های مناطق مرتفع به صورت برف است.

توصیه می شود رانندگان به تجهیزات زمستانی نظیر زنجیر چرخ مجهز باشند.

در ۲۴ ساعت گذشته، در محورهای برون شهری کشور، کل تردد ثبت شده براساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۸۸۱ ترددشمار، تعداد ۵ میلیون و ۵۲۷ هزار و ۶۸۹ دستگاه وسیله نقلیه بوده که نسبت به روز قبل از آن چهار درصد کاهش نشان می دهد.

سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک جاده ها ۱۸ درصد، ساعت اوج تردد بین ساعات ۱۶ الی ۱۷ و کمترین تردد بین ساعات ۶ الی ۷ صبح صورت پذیرفته که هموطنان با آگاهی از آن می توانند ساعات مناسب تری را برای سفر انتخاب کنند.

* محورهای دارای بیشترین تردد طی ۲۴ ساعت گذشته

آزادراه کرج - تهران، آزادراه تهران-کرج، آزادراه قزوین - کرج، آزادراه کرج- قزوین، محور کرج-ماهدشت، محور تهران-جاجرود و جاده مخصوص کرج–تهران در ۲۴ ساعت گذشته بیشترین تردد را داشته اند.

* محورهای مسدود تا اطلاع ثانوی به دلیل رویدادهای غیرمترقبه

محورکنارک _ زرآباد _ جاسک به دلیل طغیان رودخانه، تا اطلاع ثانوی مسدود است.

محور شمشک دیزین واقع در استان های البرز و تهران، به دلیل بارش برف، تا اطلاع ثانوی مسدود است.

محور شهداد نهبندان در استان کرمان، به دلیل سیلاب، تا اطلاع ثانوی مسدود است.

* محدودیت های ترافیکی جاده ها تا روز شنبه دوم آذرماه

الف) سواری

در محور کندوان تردد همه خودروها از ساعت ۱۴: ۳۰ جمعه مورخ اول آذر ماه امسال الی ۰۱: ۰۰ بامداد شنبه مورخ دوم آذر ماه از کرج به مرزن آباد ممنوع و تردد از ساعت ۱۷: ۳۰ جمعه الی ۰۱: ۰۰ بامداد شنبه از ۱۵ کیلومتری بالای مرزن آباد (دزبن) به سمت کرج، یک طرفه خواهد بود.

ب) وسایل نقلیه سنگین

استثنای محدودیت تردد وسایل نقلیه سنگین، حاملین سوخت یا مواد فاسدشدنی است.

در محور کندوان تردد انواع تریلر‏، کامیون و کامیونت، کماکان ممنوع است.

در محور هراز تردد تریلرها کماکان ممنوع بوده و تردد کامیون ها و کامیونت ها، از ساعت ۰۶: ۰۰ الی ۲۴: ۰۰ روزهای پنجشنبه و جمعه ممنوع است.

در محور سوادکوه تردد تریلرها از ساعت ۰۶: ۰۰ الی ۲۴: ۰۰ روز جمعه ممنوع است.

در محور زاهدان _ زابل و بالعکس تردد تریلرها و کامیون ها، از ساعت ۱۶: ۰۰ الی ۲۰: ۰۰ روزهای پنجشنبه و جمعه ممنوع است.

ج) موتورسیکلت

تردد موتورسیکلت ها از ساعت ۱۲: ۰۰ ظهر چهار شنبه مورخ ۲۹ آبان ماه جاری الی ساعت ۰۱: ۰۰ بامداد روز شنبه مورخ دوم آذر ماه از محورهای کندوان، هراز، سوادکوه و تهران _ سمنان _ مشهد و بالعکس، ممنوع است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات