مدیرکل دفتر برنامه ریزی ازدواج و تعالی خانواده گفت: عدم شناخت و آگاهی زوجین از مسائل بعد از ازدواج و سطحی نگری به زندگی زناشویی و کوچک شمردن مشکلات باعث شده تا بیش از ۳۰ درصد طلاق ها در سال اول ازدواج اتفاق بیفتد.

به گزارش افکارنیوز ، مسعود امینی با اشاره به مشکلات ازدواج جوانان گفت: هیچ زوجی از ابتدا مایل به طلاق و جدایی نیست اما عدم شناخت و آگاهی زوجین از مسائل بعد از ازدواج و سطحی نگری به زندگی زناشویی و کوچک شمردن مشکلات باعث شده تا بیش از ۳۰ درصد طلاق ها در سال اول و بیش از ۵۰ درصد در پنج سال اول ازدواج اتفاق بیفتد.

وی تصریح کرد: مسائل و مشکلات موجود در حوزه ازدواج از جمله افزایش ناسازگاری میان زوجین، مشکل در روابط با خانواده ها، انتظارات غیر معقول از یکدیگر و به دنبال آن مشکلات اجتماعی و فرهنگی این ضرورت را ایجاب می کند که فرهنگ سازی گسترده و موج آفرینی فراگیری برای الگوسازی صحیح و شناساندن سبک زندگی اسلامی در جامعه انجام شود.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی ازدواج و تعالی خانواده با اشاره به برگزاری آزمایشی طرح آموزش زوج های جوان در سراسر کشور اظهار داشت: این طرح آموزشی ۳۰ شهریورماه امسال به ادارات ورزش و جوانان سراسر کشور ابلاغ شد.

امینی در خصوص علت انتخاب مساجد برای اجرای این طرح گفت: در فضای اقتصادی کنونی باید دولت را درک کنیم و هزینه طرح ها را کاهش دهیم. مساجد، حسینیه ها، فرهنگ سراها و پارک ها قابلیت حضور جمعیتی دارند که اگر بتوانیم آنها را مدیریت کنیم بسیار مثمر ثمر خواهد بود.

وی جامعه هدف طرح را زوجین جوانی دانست که از ازدواج آنها بیش از پنج سال سپری نشده باشد و گفت: البته شرکت سایر زوجین و جوانان بلامانع است. این طرح توسط ادارات کل ورزش و جوانان استان ها با همکاری حوزه علمیه برگزار می شود.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی ازدواج و تعالی خانواده در پایان با بیان اینکه معاونت امور زنان ریاست جمهوری از این طرح استقبال کرده است گفت: این معاونت آمادگی خود را جهت همکاری در این طرح اعلام کرده است. همچنین ما آماده همکاری امور مساجد و دیگر نهادهای مرتبط در این طرح کشوری هستیم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات