رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی با بیان اینکه پلیس نمی تواند فراتر از قانون عمل کند گفت: ما می دانیم نیسان مصرف سوخت بالایی دارد و اگر محیط زیست درخواست کند از همین امروز شماره گذاری نیسان را متوقف می کنیم.

به گزارش افکارنیوز ، سردار اسکندر مومنی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه قوانین مربوط به راهنمایی و رانندگی از سال ۵۰ به مدت ۴۰ سال تغییری نکرده بود گفت: در سال ۹۰ به همت نمایندگان این قوانین به روز شد و گام اول در جهت کاهش تلفات سوانح رانندگی برداشته شد.

وی ادامه داد: گام دوم تکمیل قوانین گذشته و افزایش بازدارندگی این قوانین است که با قید یک فوریت در مجلس به تصویب رسیده و هم اکنون در کمیسیون مربوطه در حال بررسی است.

سردار مومنی خاطرنشان کرد: در صورت تصویب نهایی این طرح شاهد کاهش مشهود تلفات سوانح جاده ای خواهیم بود.

وی در ادامه در پاسخ به این سوال که با توجه به مصرف بالای سوخت خودروی نیسان و آلاینده بودن این خودرو راهنمایی و رانندگی تا چه زمانی نیسان را شماره گذاری می کند گفت: از آنجایی که پلیس تنها مجری قانون است و نمی تواند فراتر از قانون عمل کند تنها در صورت درخواست دستگاه هایی مانند استاندارد و محیط زیست شماره گذاری نیسان را متوقف خواهیم کرد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تأکید کرد: ما نیز می دانیم آلایندگی نیسان با مصرف سوخت آن بالاست. اگر محیط زیست درخواست توقف شماره گذاری این خودرو را دهد نیسان از همین امروز شماره گذاری نخواهد شد.

سردار مومنی در بخش دیگری از سخنان خود ۶ استانی که میزان تلفات رانندگی آنها نسبت به قبل کاهش یافته را کرمان، خوزستان، ایلام، همدان و تهران عنوان کرد و گفت: در مقابل اینها استان های کردستان، فارس، البرز، کرمانشاه، قم و هرمزگان متاسفانه افزایش تلفات رانندگی داشته اند.

وی واردات خودرو و قطعات خودرو را موثر در افزایش کیفیت خودروهای داخلی ندانست و گفت: تجربه نشان داده است که ما در شرایط تحریم برای صنایع تحریم شده بهتر عمل می کنیم و اگر از دادن مهلت های مکرر به خودروسازان اجتناب شود قطعا شاهد افزایش کیفیت خودروهای داخلی خواهیم بود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات