رئیس کیمسیون کشاورزی مجلس گفت: متأسفانه پالایشگاه تهران، منابع آب و خاک جنوب شهر تهران را آلوده کرده است اما وزارت بهداشت و سازمان محیط زیست به جای حل مسأله فرار رو به جلو می کنند.

به گزارش افکارنیوز ، عباس رجایی در پاسخ به سوالی مبنی بر وضعیت پساب های آلوده جنوب شهر تهران اظهار داشت: بارها اعلام کردیم استفاده از پساب شهر تهران در مناطق پائین دست به این شکل باید ممنوع شود اما سوال اینجاست که چه سازمانی باید جلوی آن را بگیرد؟ وزارت بهداشت است که باید این کار را انجام دهد.

وی اضافه کرد: از طرف دیگر اعلام کردیم که پالایشگاه تهران، منابع آب و خاک جنوب شهر تهران را آلوده کرده است و این پالایشگاه باید تکلیف این کار را روشن کند و جلوی نشت مواد نفتی به خاک و آب این منطقه را بگیرد؟ باز هم سوال می کنیم که چه سازمان یا سازمان هایی باید جلوی این کار را بگیرد؟ وزارت بهداشت و سازمان حفاظت محیط زیست.

رئیس کیمسیون کشاورزی مجلس ادامه داد: این سازمان ها وظایف خود را انجام نمی دهند و دیگران را متهم می کنند، کشاورز آب می خواهد، شما به وزارت نیرو حکم کنید که پساب و آب داخل شهر تهران که به بیرون می رود تصفیه شود در اختیار کشاورز قرار گیرد، معلوم است که کشاورز هم از همین آب استفاده خواهد کرد. اما متأسفانه شاهدیم که وظایف خود را انجام نمی دهند و گناه را گردن دیگران می اندازند، این فرار رو به جلوست.

رجایی خاطرنشان کرد: اینکه گفته شود محصولات ایران آلوده به سموم است را قبول نداریم، چرا حرفی می زنیم که برای مردم و تولید کشور ایجاد مشکل کند؟

وی در پاسخ به این سوال که به نظر می رسد در دوره ای سیاست جهاد کشاورزی بوده است که کشاورزان خیلی از سم استفاده کنند یادآور شد: چند سالی است که مدل عوض شده است، البته نمی خواهم بگویم در کشاورزی مشکلی نداریم اما بزرگ کردن موضوعاتی که واقعیت چیز دیگری باشد کار درستی نیست.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات