رئیس پلیس مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی گفت: عده ای سودجو در قالب فروش سیم کارت اعتباری مشابه خط دائمی اقدام به کلاهبرداری از هموطنان می کنند.

به گزارش افکارنیوز ، سرهنگ بهروز رهبریان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: برخی افراد در تماس هایی با هموطنان خود را مدیر فروش اپراتورهای تلفن همراه معرفی کرده و مدعی می شوند خطوط اعتباری نزدیک به شماره افراد با قیمت ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان آماده فروش است که متأسفانه بسیاری از این سیم کارت ها سوخته است یا سیم کارتی که شماره مورد نظر خریدار باشد، نیست. افراد زیادی با دایر کردن شرکتهای مختلف و استخدام چند نفر به عنوان کارمند از ناآگاهی مردم سوء استفاده کرده و از این راه کلاهبرداری می کنند.

وی ادامه داد: بیشتر هموطنان به علت اینکه میزان کلاهبرداری اندک است برای طرح شکایت اقدام نمی کنند و همین موضوع باعث شده است تا کلاهبرداران به راحتی میلیون ها تومان پول به جیب بزنند. در یکی از روشها این افراد مدعی فروش سیم کارت مشابه با ۵۰ هزار ریال شارژ رایگان و یک سیم کارت هدیه با ۲ هزار ریال شارژ می شوند اما هنگام خرید بیشتر این سیم کارتها سوخته است.

رئیس پلیس مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی با هشدار در مورد این تماس ها، تاکید کرد: هموطنان در صورتی که می خواهند از این سیم کارت ها خریداری کنند برای جلوگیری از سوء استفاده باید هنگام تحویل سیم کارت ابتدا آن را بررسی کرده و در صورت صحیح بودن شماره اقدام به پرداخت پول به پیک کنند. همچنین بهتر است برای دریافت اینگونه سیم کارت ها خریدهای خود را از مراکز مجاز اپراتورها به صورت اینترنتی از سایت اصلی شرکت یا حضوری انجام دهند.

به گفته رهبریان، درصورتی که یک شکایت در این رابطه مطرح شود پلیس آن را پیگیری کرده و به نتیجه می رساند. اگرچه میزان کلاهبرداری در این موارد اندک است اما پلیس با یک سرنخ نیز می تواند از کلاهبرداریهای میلیونی جلوگیری کند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات