سخنگوی سازمان امداد و نجات از اعزام ۶ تیم ارزیاب و برپایی ۳ اردوگاه اضطراری با ظرفیت اسکان ۱۲۰۰ نفر در پی وقوع زلزله ۵.۷ ریشتری به کرمانشاه خبر داد.

به گزارش افکارنیوز ، حسین درخشان با اعلام این خبر افزود: ساعت ۲۱: ۲۳، زلزله ۴.۵ ریشتری در فاصله ی ۲۶ کیلومتری و ۱۵ کیلومتری سطح زمین قصر شیرین و سرپل ذهاب را لرزاند که دو دقیقه بعد یعنی در ساعت ۲۱: ۳۵ دقیقه بار دیگر زلزله ای با قدرت ۵.۷ ریشتر این شهر مرزی را لرزاند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه ۷۰ لرزه از روز جمعه در این منطقه رخ داده است، تیم های امدادی در حالت آماده باش کامل به سر می بردند که بلافاصله ۶ تیم ارزیاب از منطقه خسارت دیده به محل وقوع زلزله اعزام شدند.

سخنگوی سازمان امداد و نجات با اشاره به اینکه آبادی های دارای سکنه تا شعاع ۱۰ کیلومتری محل در ادامه تصریح کرد: بر اساس گزارش تیم های ارزیاب که ۲۰ روستای زلزله زده کرمانشاه را بازدید کردند، هیچ خسارتی اعلام نشده است و تنها یک مصدوم توسط نیروهای اورژانس در قصر شیرین به مرکز درمانی منتقل شده و یک دیوار در روستای نصر آباد نیز تخریب و برخی منازل دچار ترک خوردگی دیوار و شیشه شده اند.

به گفته ی درخشان جمعیت هلال احمر آمادگی کامل برای اسکان و تغذیه اضطراری در منطقه زلزله زده را دارد.

*برپایی ۳ اردوگاه در منطقه زلزله زده کرمانشاه


حسین درخشان در تشریح آخرین وضعیت فعالیت های تیم های امدادی در منطقه زلزله زده کرمانشاه گفت: بر اساس گزارش تیم های ارزیاب، زلزله شب گذشته خسارت و تلفات خاصی جز ترک خوردگی چند منزل مسکونی نداشته است.

وی افزود: با توجه به رعب و وحشت مردم از روز جمعه که با وقوع زمین لرزه شب گذشته تشدید یافت، ۳ اردوگاه اسکان اضطراری با ظرفیت یک هزار و ۲۰۰ نفر در منطقه سر پل ذهاب، گیلان غرب و قصر شیرین بر پا شده است تا مردم بتوانند به علت ترک خوردگی منزل و یافتن آرامش خاطر در این اردوگاه، اسکان یابند.

وی خاطر نشان کرد: این زلزله چند مصدوم سطحی چون شکستگی دست و پا داشته که به علت فرار از منزل در هنگام وقوع زلزله بر اثر زمین خوردن دچار صدمه شده بودند.

گفتنی است از صبح روز جمعه ۱ آذر ماه بیش از ۲۰۰ زمین لرزه کوچک و بزرگ در این شهرستان ها به ویژه قصر شیرین رخ داده است که ۱۰ زمین لرزه قدرتی بیش از ۴ ریشتر داشته است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات