معاون وزیر بهداشت و رییس سازمان غذا و دارو به اعلام نظر درباره تاثیر مذاکرات ژنو و توافقات هسته ای اخیر ایران بر حوزه دارو پرداخت و ابراز امیدواری کرد.

به گزارش افکارنیوز ، دکتر رسول دیناروند دراین باره اظهار کرد: در این مرحله نباید تصور کنیم قرار است به فوریت و یک شبه تغییرات جدی در تحریم های بانکی ایجاد شود، اما وقتی نگاه کشورهای مختلف با توجه به مذاکرات انجام شده، مثبت می شود، قطعا بخش خصوصی آن کشورها در تعامل با ایران جانب احتیاط را رها کرده و در جریان تعاملات خود راحت تر برخورد خواهند کرد.

مسیرهای جایگزین تدارک دارو کماکان باز خواهند بود


وی در ادامه با بیان اینکه مشکل اساسی ما در تامین و تدارک دارو های اساسی و مورد نیاز کشور بحث تحریم بانک های ایرانی و همینطور انتقال پول است که به سختی صورت می پذیرد، گفت: اما علی رغم تحریم ها مسیرهای جایگزینی پیدا شده بود و وجود دارد که این مسیرها کماکان باز خواهند بود.

رییس سازمان غذا و دارو ادامه داد: خوشبختانه اکنون هم در تامین و تدارک دارو اقدامات مثبتی صورت پذیرفته که نتیجه آن آرام تر شدن وضعیت بازار دارویی کشور است.

دیناروند در پایان ابراز امیداری کرد که با مثبت شدن شرایط بین المللی گشایشی در تعاملات مالی و بانکی ایجاد شود تا مسیر تامین دارو راحت تر طی شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات