با حضور وزیر ارشاد، وزیر آموزش و پرورش و شهردار تهران یازدهمین نمایشگاه یاد یار مهربان (اهدای کتاب به مدارس تهران) در باغ کتاب افتتاح شد.

به گزارش افکارنیوز ، با حضور محمدباقر قالیباف شهردار تهران یازدهمین نمایشگاه یاد یار مهربان (اهدای کتاب به مدارس تهران با انتخاب مدیران آموزشگاه ها) از سوم تا نهم آذرماه در باغ کتاب افتتاح شد. اهداف برگزاری یازدهمین نمایشگاه یاد یار مهربان عبارت است از:

تلاش برای توسعه و ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، توجه به معیارهای فرهنگی نظام جمهوری اسلامی ایران در انتخاب کتاب از میان کتاب های ارسال ناشران برای عرضه در نمایشگاه، تجهیز کتابخانه های مدارس به کتب جدید و متناسب با یکی از مقاطع سه گانه تحصیلی آموزش و پرورش و تأکید بر امکان قابلیت استفاده عمومی از کتاب ها در کتابخانه، آموزشگاه ها، توجه به اصل احترام به مراجعان و فراهم نمودن حداکثر تسهیلات برای آنها، ایجاد فرصت انتخاب از بین کتابهای عرضه شده در نمایشگاه برای مدارس به منظور برطرف کردن نیازهای واقعی واحدهای آموزشی و تجهیزات کتابخانه ای آنها و ارتقای کیفیت خدمت رسانی با استفاده از فناوری یارانه ای به منظور تکریم مراجعان، سهولت در اتخاذ کالا و ثبت و پردازش سریع و دقیق اطلاعات اهداف یازدهمین نمایشگاه یاد یار مهربان را تشکیل می دهند.

میزان اعتبار:

اعتبار این نمایشگاه ۳.۵میلیارد تومان است که از این میزان سهم شهرداری تهران ۳۰میلیارد ریال و سهم وزارت ارشاد ۵میلیارد ریال است.

تعداد ناشران و عناوین کتب یازدهمین نمایشگاه یاد یار مهربان:

بیش از ۴۵۰ ناشر در یازدهمین نمایشگاه یاد یار مهربان حضور دارند که این ناشران بیش از ۲۱هزار عنوان کتاب در نمایشگاه عرضه خواهند کرد.

در این نمایشگاه که با حضور ناشران مکتوب کشور برگزار می شود همچون سال های گذشته به همه مدارس شهر تهران در هر یک از مقاطع تحصیلی اعم از دولتی و غیردولتی اعتباری اختصاص می یابد که می تواند در خلال بازدید از نمایشگاه، نسبت به انتخاب کتب مورد نیاز واحد آموزشی خود اقدام کنند. علاوه بر مدارس، حوزه های علمیه، کتابخانه های سطح شهر تهران وابسته به ارشاد و شهرداری، برخی خوابگاه های دانشجویی دانشگاه تهران از مخاطبان اصلی نمایشگاه و دریافت کنندگان هدایا هستند.

در این دوره به ۵هزار و ۲۰۰مدرسه اعتبار اختصاص یافته که مدارس مقطع ابتدایی ۴۵۰هزار تومان، مقطع راهنمایی ۵۰۰هزار تومان و مقطع دبیرستان ۶۵۰هزار تومان اعتبار خرید کتاب رایگان خواهند داشت. حوزه های علمیه (۱۰۰حوزه علمیه) در کتابخانه ها (۲۸۰کتابخانه مربوط به شهرداری تهران در حوزه مناطق، ۸۶کتابخانه مربوط به سازمان فرهنگی، هنری در سطح شهر تهران، ۱۲۰ کتابخانه مربوط به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) نیز به طور متوسط یک میلیون تومان اعتبار انتخاب و خرید کتب مورد نیاز را دارند.

تخفیف ۲۵درصدی برای عموم مردم.

همچنین امکان خرید آزاد از نمایشگاه با تخفیف ویژه از نمایشگاه یاد یار مهربان فراهم شده است. مدارس علاوه بر اعتبار در نظر گرفته شده می توانند از تخفیف ۳۰درصدی وعمومی بازدید کنندگان از تخفیف ۲۵درصدی نمایشگاه یاد یار مهربان بهره مند شوند.

متقاضیان خرید آزاد از نمایشگاه جهت دریافت کارت خرید آزاد باید به باجه های نقدی مستقر در سامانه رایانه ای صدور فاکتور مراجعه و به مبلغ مورد نظر خود کارت مخصوص دریافت کنند.

زمان مراجعه مدارس به نمایشگاه یاد یار مهربان به شرح ذیل است:

منطقه یک، (۵آذر ۹۲ و ۸ آذر ۹۲)

منطقه دو، (۵آذر ۹۲ و ۷ آذر ۹۲)

منطقه سه، (۶ آذر ۹۲ و ۸ آذر ۹۲)

منطقه چهار، (۴ آذر ۹۲ و ۸ آذر ۹۲)

منطقه پنج، (۴آذر ۹۲و ۸ آذر ۹۲)

منطقه شش، (۶ آذر ۹۲ و ۸ آذر ۹۲)

منطقه هفت، (۹ آذر ۹۲ و ۷ آذر ۹۲)

منطقه هشت، (۵ آذر ۹۲ و ۸ آذر ۹۲)

منطقه نه، (۱۰ آذر ۹۲ و ۷ آذر ۹۲)

منطقه ده، (۵ آذر ۹۲ و ۸ آذر ۹۲)

منطقه یازده، (۴آذر ۹۲ و ۷ آذر ۹۲)

منطقه دوازده، (۱۰ آذر ۹۲ و ۷ آذر ۹۲)

منطقه سیزده، (۳ آذر ۹۲ و ۷ آذر ۹۲)

منطقه چهارده، (۴ آذر ۹۲ و ۷ آذر ۹۲)

منطقه پانزده، (۶ آذر ۹۲ و ۸ آذر ۹۲)

منطقه شانزده، (۹ آذر ۹۲ و ۷ آذر ۹۲)

منطقه هفده، (۹ آذر ۹۲ و ۷ آذر ۹۲)

منطقه هجده، (۹آذر ۹۲ و ۷ آذر ۹۲)

منطقه نوزده، (۹ آذر ۹۲ و ۷ آذر ۹۲)

منطقه یک شهرری، (۶آذر ۹۲ و ۸ آذر ۹۲)

منطقه دو شهر ری، (۶ آذر ۹۲ و ۸ آذر ۹۲)

ساعت مراجعه مدارس بر اساس دوره تحصیلی:

آموزشگاه های دوره متوسط (ساعت ۸ - ۷)

آموزشگاه های دوره راهنمایی (ساعت ۱۰ -۱۱: ۳۰)

آموزشگاه های دوره ابتدایی (ساعت ۱۴-۱۵: ۳۰)

نمایشگاه یاد یار مهربان سوم تا نهم آذرماه از ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه صبح تا ۱۶ در محل باغ کتاب تهران به نشانی بزرگراه شهید حقانی (غرب به شرق) بعد از ایستگاه مترو شهید حقانی، ورودی اراضی عباس آباد، جنب کتابخانه ملی برگزار می شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات