معاون پیشگیری از آسیب های اجتماعی بهزیستی از اجرای طرح ملی پیشگیری از خشونت های خانگی خبر داد.

به گزارش افکارنیوز ، فرهاد اقطار اظهار داشت: مطالعات پژوهشی و منابع این طرح انجام و محتوای آموزشی آن نیز تدوین شده است و از ماه جاری برنامه آموزشی مربیان و مجریان طرح آغاز خواهد شد.

وی ادامه داد: این طرح با هدف افزایش آگاهی های عمومی در حوزه حقوق افراد، تعریف خشونت، انواع خشونت، عوامل زمینه ساز خشونت (شامل عوامل فرهنگی، اقتصادی، معنوی و… ) ، عوامل محافظت کننده در برابر خشونت های خانگی از ابتدای سال آینده در سراسر کشور اجرا خواهد شد.

معاون پیشگیری از آسیب های اجتماعی بهزیستی افزود: در فاز اجرایی این طرح آموزش مهارت های زندگی، توسط گروه همیاران در پایگاه های سلامت روان در تمام استان ها و مجتمع های بهزیستی به شهروندان منتقل می شود.

اقطار با اشاره به مرحله بعدی این طرح در حوزه ارتقای توانمندی زنان و استفاده آنها از خدمات اجتماعی، تصریح کرد: در این حوزه آموزش مواردی از جمله زمان نیاز به اورژانس اجتماعی، مداخله به هنگام و نیاز به مددکار اجتماعی آموزش داده می شود که البته به همکاری دستگاه هایی مانند قوه قضائیه، وزارت بهداشت، وزارت آموزش و پرورش نیاز داریم.

وی در پایان خاطر نشان کرد: اگر خشونت خانگی اتفاق افتاده باشد کارشناسان ما آن را به مراکز سازمان بهزیستی ارجاع خواهند داد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات