وزیر آموزش و پرورش مطرح کرد

وزیر آموزش و پرورش از آمادگی این وزارتخانه برای امضاء تفاهم نامه با شهرداری تهران در خصوص توسعه فرهنگ کتابخوانی در سطح شهر تهران خبر داد.

به گزارش افکارنیوز ، علی اصغر فانی در مراسم افتتاح نمایشگاه یاد یار مهربان که دقایقی پیش با حضور علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و محمدباقر قالیباف شهردار تهران و همچنین امیر خوراکیان رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران برگزار شد، اظهار داشت: از شهرداری تهران بابت برگزاری چنین نمایشگاه هایی تقدیر می کنم.

وی تصریح کرد: نمایشگاه امسال نسبت به سال های گذشته با کیفیت تر است و دانش آموزان می توانند با حضور در نمایشگاه کتابهای مورد نیاز خود را تهیه کنند.

فانی با اشاره به سخنان روحانی رئیس جمهور کشورمان در زمان بازگشایی مدارس، گفت: رئیس جمهور در آن زمان به ۳ نکته عنایت داشتند که از آن جمله بحث کتابخوانی، گفت وگو و درس انشاء بود.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: هر ۳ توصیه رئیس جمهور و آموزش و پرورش و فرهنگیان بوده که در این نمایشگاه متجلی است.

فانی تاکید کرد: با برگزاری این گونه نمایشگاه ها فرهنگ مطالعه را تقویت خواهیم کرد ضمن اینکه سیاست امروز آموزش و پرورش، مدرسه محوری است و مدرسه محور تعلیم و تربیت است و همه نهادها باید در خدمت آموزش و پرورش باشند.

وی تصریح کرد: دانش آموزان بجز کتب درسی باید کتابهای دیگر را مطالعه کنند و در این زمینه باید فرهنگ سازی گسترده ای صورت گیرد.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه خطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ما آمادگی همکاری با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را داریم تا بتوانیم بخش هایی را که مربوط به آموزش و پرورش می شود را گسترش دهیم.

فانی در پایان گفت: وزارت آموزش و پرورش آمادگی امضاء تفاهم نامه با شهرداری تهران برای گسترش فرهنگ کتاب خوانی است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات