یک کارشناس تغذیه گفت: خوردن انار خطر ابتلا به سرطان های سینه، پروستات و پوست را کاهش می دهد چرا که این میوه حاوی شکل ضعیفی از استروژن گیاهی است.

به گزارش افکارنیوز ، نسرین حیدری اظهار کرد: رادیکال های آزاد مولکول های اکسیژن دار ناپایداری هستند که در اثر تماس بدن با تشعشعات خورشید، دود سیگار و یا سوختن چربی و پروتئین در بدن تشکیل می شوند و با حمله به سلول های بدن آنها را تخریب می کنند و منشاً بیماری هایی مانند انواع سرطان، سکته قلبی، آب مروارید، آلزایمر، آسم، آرتریت روماتوئید، استئوآرتریت و پیری پوست می شوند.

وی با بیان اینکه مصرف آنتی اکسیدان اثر رادیکال های آزاد را در بدن خنثی می کند، ادامه داد: بنابراین رژیم غذایی که سرشار از آنتی اکسیدان باشد می تواند از بروز این بیماری ها جلوگیری کند و بهترین منبع آنتی اکسیدان میوه ها و سبزیجات هستند. پس وجود آنتی اکسیدان با رنگ های خاص در مواد غذایی مشخص مانند رنگ قرمز تیره در انار ونارنجی در خرمالو روند پیری در بدن را به تاخیر می اندازد.

کارشناس تغذیه ورژیم درمانی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی ایلام با اشاره به این که انار منبع ویتامین A، E، C، نیاسین، اسیدفولیک، پتاسیم وفیبر است، گفت: تحقیقات نشان می دهد انار ۳ برابر چای سبز آنتی اکسیدان دارد و موجب کاهش کلسترول خون، جلوگیری از لخته شدن خون و کاهش فشارخون می شود.

حیدری ادامه داد: مصرف این میوه موجب کاهش خطر ابتلا به سرطان های سینه، پروستات و پوست می شود چرا که مشخص شده است که این میوه حاوی شکل ضعیفی از استروژن گیاهی است.

وی میوه خرمالو را نیز یکی از مولتی ویتامین های موثر و مهم برشمرد و گفت: خرمالو را باید مولتی ویتامین پاییزی نامید چون این میوه سرشار از ویتامین C است و حاوی مقادیر بالایی از پتاسیم و منیزم بوده و برای کاهش فشارخون مفید است و چون این میوه حاوی مقادیر بالایی از انرژی است توصیه می شود افرادی که دغدغه تناسب اندام دارند در مصرف آن زیاده روی نکنند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات