وزیر تعاون کار و امور اجتماعی از پایدار شدن مشاغل خانگی در آینده ای نزدیک خبر داد.

به گزارش افکارنیوز ، علی ربیعی با اشاره به اینکه مشاغل خانگی یک برنامه مشخص دارد گفت: در خصوص مشاغل خانگی برنامه ای مشخص تدوین شده و در دستور کار وزارت خانه قرارگرفته است.

این مقام مسئول در ادامه عنوان کرد: ارجحیت وزارت کار و تعاون بر این است که این مشاغل را به صورت خوشه ای دسته بندی کنیم: که در همین راستا با یکی از ایرانیان هوشمندی که در undp در سایر کشور ها فعال بود جلساتی گذاشتیم حتی کارشناسان ما در اینجا جلساتی را برگزار کردند و بنده نیز با توجه به علاقه ای که به این مشاغل دارم در سفرهای استانی این مشاغل را مورد بررسی قرار داده و مشاغل خانگی را آسیب شناسی کردم.

وزیر تعاون کار و امور اجتماعی اظهار داشت: مشاغل خانگی از مسیر مد نظر منحرف تبدیل به راهی برای اخذ وام شده و به این ترتیب مشاغل خانگی به این شکل را نمی توان جزو آمار مشاغل خانگی پایدار تلقی کرد.

ربیعی اذعان کرد: یکی از برنامه های وزارت خانه همسو کردن بخش تعاون با معاونت اشتغال است که هدف از این همسو کردن پایدار نمودن و ارزش آفرینی مشاغل خانگی است.

وی خاطرنشان کرد: مشاغل خانی در زنجیره کار در عرضه کالا در بازار هم دچار مشکل شده و محصولات این مشاغل در بازار شکست خورده است.

وزیر کار افزود: با برنامه هایی که در دستور کار وزارت خانه قرارگرفته شده امیدواریم مشاغل خانگی پایدار ایجاد شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات