رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه سامانه ساهت برای کنترل سوابق تحصیلی دانش آموزان تا ۱۲ آذر باز است، گفت: طی ۵ سال باید باید سهم آزمون های اختصاصی به ۱۵ درصد و سهم سوابق تحصیلی ۳ سال آخ دبیرستان به ۸۵ درصد برسد.

به گزارش افکارنیوز ، عبدالرسول عمادی در رابطه با دریافت سوابق تحصیلی دانش آموزان برای شرکت در کنکور اظهار داشت: : داوطلبانی که دیپلم آنها در رشته های ریاضی، تجربی، انسانی و علوم و معارف اسلامی است می توانند به ورود به سامانه ساهت به نشانی dipcode. medu. ir از صحت اطلاعات سجلی و سوابق تحصیلی خود اطمینان حاصل کنند و کد سوابق تحصیلی خود را برای ثبت نام در آزمون سراسری سال ۱۳۹۳ دریافت کنند.

وی افزود: سامانه ساهت برای کنترل سوابق تحصیلی دانش آموزان تا ۱۲ آذر باز است و دواطلبان تا این روز فرصت دارند که با مراجعه به سامانه اطلاعات خود را تائید کنند.

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه سهم سوابق تحصیلی در یک فرآیند ۵ ساله در کنکور افزایش می یابد، عنوان کرد: در طول این مدت سهم سوابق تحصیلی از ۲۵ درصد به ۸۵ درصد افزایش می یابد.

عمادی بیان کرد: در طول یک دوره ۵ ساله باید سهم آزمون های عمومی و اختصاصی به ۱۵ درصد و سهم سوابق تحصیلی ۳ سال آخر دبیرستان به ۸۵ درصد برسد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات